Serwis informacyjny
CEZ: wstępna ocena ofert na rozbudowę Temelina w lutym
Data dodania: środa, 19 grudnia 2012, autor: cire.pl
CEZ zapowiedział, że proces oceny wstępnej ofert na budowę dwóch reaktorów jądrowych w Temelinie zostanie zakończony pod koniec lutego przyszłego roku, a nie jak pierwotnie planowano na przełomie bieżącego roku.

Czeski koncern tłumaczy, że przesunięcie wynika z faktu wykluczenia oferty Arevy i związanego z tym procesu odwoławczego, którego obsługa oderwała część osób odpowiedzialnych za ocenę ofert od tych obowiązków.
Jednocześnie CEZ uspakaja, że termin zakończenia oceny wstępnej jest tylko „wewnętrznym kamieniem milowym” i jego zmiana nie zagraża terminowi rozstrzygnięcia przetargu, który jest planowany na wrzesień przyszłego roku. Czeski koncern deklaruje również że do końca 2013 roku powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.