Serwis informacyjny

Elektrownie jądrowe w Stanach Zjednoczonych po huraganie Irene

Data dodania: czwartek, 2011.09.01, autor: paa.gov.pl

Instytut Energii Jądrowej (Nuclear Energy Instutute) w Waszyngtonie przestawił 28 sierpnia br. ocenę wpływu huraganu Irene na elektrownie jądrowe zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu.

Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl
Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl

StanElektrowniaOpis sytuacji
North CarolinaBrunswick 1 i 2Czasowe obniżenie wytwarzanej mocy do 65%.
VirginiaSurry 1 i 2Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
MarylandCalvert Cliffs 1Automatyczne i bezpieczne wyłączenie po uderzeniu dużej płyty aluminiowej w transformator w póznych godzina wieczornych w sobotę, blok pozostaje wyłączony.
Calvert Cliffs 2Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
New JerseyOyster CreekBlok prewencyjnie wyłączony ręcznie w sobotę ok. 17:00 czasu lokalnego (ok. 23:00 czasu polskiego).
Salem 1 i 2Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
Hope Creek 1Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
PennsylvaniaSusquehanna 1 i 2Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
Three Mile Island 1Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
Peach Bottom 2 i 3Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
Limerick 1 i 2Czasowe obniżenie wytwarzanej mocy odpowiednio do 97 i 92%.
New YorkIndian Point 2 i 3Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
ConnecticutMillstone 2 i 3Czasowe obniżenie wytwarzanej mocy w dwóch blokach do ok.50% zgodnie z wymaganiem dystrybucji mocy (ISO-New England).
MassachusettsPilgrim 1Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
New HampshireSeabrook 1 Kontynuacja pracy na pełnej mocy.
VermontVermont YankeeKontynuacja pracy na pełnej mocy.

Na podstawie powyższej tabelki można stwierdzić, że:

  • na terytorium objętym huraganem w 10 stanach zlokalizowanych jest 24 reaktorów energetycznych,
  • pracę na pełnej mocy kontynuowało 16 reaktorów,
  • obniżenie mocy zastosowano w 6 reaktorach,
  • wyłączono 2 reaktory (jeden prewencyjnie, a drugi po uszkodzeniu mechanicznym transformatora).
Wiceprezydent Instytutu p. Scott Petersom stwierdził, że w dniach poprzedzających przyjście huraganu wszystkie elektrownie były przygotowywane na jego nadejście. Mimo weekendu personel operacyjny pozostał na miejscu i był przygotowany na podjęcie wszelkich akcji wykraczających poza normalne obowiązki służbowe. Po przejściu huraganu operatorzy dokonali inspekcji by upewnić się, że wyposażenie nie uległo uszkodzeniu i obiekty mogą dalej bezpiecznie pracować.

Na zakończenie przedstawionej informacji stwierdzono, że elektrownie jądrowe w Stanach Zjednoczonych zlokalizowane są w 31 stanach i dostarczają jedną piąta energii elektrycznej dla mieszkańców i zakładów przemysłowych.

Tagi


Podziel się z innymi


Komentarze