Serwis informacyjny
Energa sprzedała PGE grunty w Żarnowcu
Data dodania: poniedziałek, 2010.08.09, autor: cire.pl
Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Energa sprzedała PGE tereny o powierzchni ok. 40 ha nad Jeziorem Żarnowieckim. Nie ujawniono wartości transakcji.
Grunty te mogą być przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej.
IAR przypomina, że wcześniej Energa razem z irlandzką spółką ESB chciała wybudować na tych terenach dużą elektrownię gazową. – Razem z naszym wspólnikiem uznaliśmy, że lepszą lokalizacją dla tej inwestycji będą okolice Grudziądza. Elektrownia gazowa powstanie niedaleko głównej magistrali energetycznej Polski – mówi Beata Ostrowska, rzeczniczka grupy Energa. Żarnowiec znajduje się na szczycie rankingu najlepszych lokalizacji dla elektrowni jądrowej, ogłoszonego w marcu przez Mnisterstwo Gospodarki.
Tomasz Zadroga, prezes PGE powiedział PAP, że koncern kupił tereny, które nie są kluczowe dla inwestycji, a tylko pomocnicze.
