poprzednie « wiadomości (3631-3640) z 4060 » następneProf. Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej przekonywał podczas konferencji poświęconej przyszłości energetyki zorganizowanej przez NOT, że rozwój energetyki jądrowej jest nieuchronny, ponieważ będziemy wydobywać coraz mniej węgla, a jego import raczej nie wchodzi w grę.
czytaj więcejpb.pl |
poniedziałek, 2007.11.26 61 proc. Polaków jest przychylnych budowie w naszym kraju elektrowni jądrowej, a 29 proc. jest przeciw - wynika z sondażu, zaprezentowanego na konferencji Wpływ energetyki jądrowej na środowisko i mieszkańców Polski, która w poniedziałek odbyła się w Krakowie.
czytaj więcejpb.pl |
czwartek, 2007.11.22 Polska jest zainteresowana poszukiwaniem nowych źródeł energii - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli wicepremier Waldemar Pawlak.
czytaj więcejpb.pl |
wtorek, 2007.11.13 Sprawę powołania przedsiębiorstwa, które ma sfinansować od strony litewskiej budowę nowej elektrowni jądrowej w tym kraju, bada litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa - poinformował we wtorek w wywiadzie dla Litewskiego Radia premier Litwy Gediminas Kirkilas.
czytaj więcejpb.pl |
wtorek, 2007.11.13 Dekretem podpisanym w poniedziałek przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę powołano dyrekcję budowy pierwszej na Białorusi elektrowni jądrowej.
czytaj więcejpb.pl |
wtorek, 2007.11.13 Czeska spółka energetyczna CEZ została wybrana jako jedna ze spółek, która weźmie udział w budowie i zarządzaniu trzeciego i czwartego reaktora elektrowni jądrowej w Czernawodzie w Rumunii, który to projekt wart jest 2,2 mld euro - poinformowała spółka w komunikacie.
czytaj więcejO podpisaniu kolejnego kontraktu na dostawę i wdrożenie znanego w korporacjach energetycznych systemu integracji danych ESS - Enterprise Server System - poinformowała w komunikacie polska spółka Transition Technologies. Projekt obejmie wdrożenie ESS w elektrowniach jądrowych amerykańskiego koncernu energetycznego Duke Energy Corporation: McGuire Nuclear Station i Catawba Nuclear Station.
czytaj więcejJak poinformował Parkiet, Rosja wyda 1,3 bln rubli (53 mld USD) na wyposażenie swoich elektrowni jądrowych.
czytaj więcejPremier Czech Mirek Topolanek uważa, że jedynie energetyka jądrowa może zapewnić Czechom bezpieczeństwo energetyczne podała Informacyjna Agencja Radiowa.
czytaj więcejJak zapowiedział Grigorij Noginskij, szef podkomitetu ds. energii jądrowej w Radzie Federacji, wyższej izbie rosyjskiego parlamentu, Rosja zamierza wystartować w przetargu na budowę nowej elektrowni jądrowej na Węgrzech, jeśli tylko Budapeszt zdecyduje się na taką inwestycję.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (3631-3640) z 4060 » następne