Serwis informacyjny

poprzednie « wiadomości (2931-2940) z 3994 » następne

Spółki energetyczne z Łotwy i Estonii gotowe sfinansować Visaginas

Spółki energetyczne kontrolowane przez rządy Łotwy i Estonii są w stanie dopełnić swoich zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami w nową elektrownię atomową, która ma powstać na Litwie. Według doniesień litewskiego portalu 15min przedsiębiorstwa Eesti Energia i Latvenergo Łotwy opracowały biznes plan, który zakłada finansowanie projektu z funduszy własnych oraz pożyczek.
czytaj więcej

Premierzy Polski i Kanady o energetyce

Owocem polsko-kanadyjskiej współpracy gospodarczej będzie rosnąca obecność polskich firm inwestujących w Kanadzie - przewiduje premier Donald Tusk po rozmowach w poniedziałek w Ottawie z szefem rządu kanadyjskiego Stephenem Harperem. Dominującym akcentem wizyty Tuska w Kanadzie są kwestie współpracy ekonomicznej między obu krajami, m.in. w zakresie wydobycia gazu łupkowego.
czytaj więcej

Zaproszenie na Piknik Naukowy

Promieniowanie, energia, reaktory... Ich tajniki przybliżą pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych w sobotę, 12 maja br., podczas 16. Pikniku Naukowego w Warszawie. Przyjdźcie koniecznie na stoiska nr 193, 194, 195!
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (2931-2940) z 3994 » następne