poprzednie « wiadomości (1361-1370) z 3825 » następnemedycyna
Raportem, który dziś prezentujemy, chcieliśmy wywołać temat, który od 2015 roku trochę zniknął z debaty publicznej. Prawda jest taka, że pod kątem dostępu do standardowej radioterapii zbliżamy się do średniej europejskiej, ale nadal wyzwaniem są białe plamy w innowacyjnej radioterapii. Zależy nam na tym, aby system widział pacjenta, a nie same procedury, a te drugie, by premiowały koordynację, jakość, kompleksowość, wyniki leczenia oraz zmniejszenie powikłań. - podkreślił Szymon Chrostowski, prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie, podczas konferencji na której został zaprezentowany najnowszy raport poświęcony roli innowacyjnej radioterapii w poprawie skuteczności leczenia onkologicznego wraz z rekomendacjami ekspertów i przedstawicieli środowiska pacjentów.
czytaj więcejnauka
Serię 11 warsztatów o energetyce jądrowej dla uczniów szkół średnich - w miejscowościach stanowiących potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowych - zorganizowało Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce (United Nations Association Poland - UNAP) w ramach promocji „Agendy 2030”.
czytaj więcejenergetyka
Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską imienia Ignacego Łukasiewicza ogłosił Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. To kolejna inicjatywa rzeszowskiego think tanku.
czytaj więcejmedycyna
Najwyższa Izba kontroli opublikowała wyniki przeprowadzonej kontroli dostępności terapii protonowej i wykorzystaniu cyklotronów w Centrum Cyklotronowym Bronowice w Krakowie. O nieprawidłowościach w wykorzystaniu kosztującego 300 mln złotych Centrum głośno zrobiło się w mediach społecznościowych w 2018 roku, kiedy to pojawiły się apele jego pracowników mające "nagłośnić skandaliczną sytuację związaną z leczeniem chorych na raka Polaków".
czytaj więcejenergetyka
W dniach 20-22 kwietnia 2021 roku Państwowa Agencja Atomistyki wraz z Komisją Dozoru Jądrowego Stanów Zjednoczonych Ameryki (US NRC) przeprowadziły wirtualny warsztat na temat efektywnego zarządzania oceną dokumentacji technicznej dołączonej do wniosku o zezwolenie na budowę obiektu jądrowego.
czytaj więcejenergetyka
Polska ma zaktualizowany dokument strategiczny, określający politykę energetyczną do 2040 r. Transformację chcemy opierać na budowie elektrowni jądrowej.
czytaj więcejmedycyna
Narodowe Centrum Badań Jądrowych od wielu lat jest wiodącym producentem promieniotwórczego jodu, stosowanego w terapii i diagnostyce medycznej. Najnowszy sposób napromieniania pozwoli na zwiększenie aktywności uzyskanego materiału, ograniczy ilość ciepła wydzielanego podczas produkcji i zmniejszy ilość odpadów promieniotwórczych.
czytaj więcejenergetyka
20 kwietnia Ignalińska Elektrownia Jądrowa na Litwie otrzymała decyzję Agencji Ochrony Środowiska o możliwości przeprowadzenia demontażu i dekontaminacji wyposażenia budynków A2 i W2 drugiego bloku energetycznego z reaktorem RBMK-1500 (projekt 2210, Faza 1).
czytaj więcejenergetyka
Francuski państwowy koncern energetyczny EDF poinformował dziś, że złożył wiążącą ofertę na budowę sześciu bloków energetycznych z reaktorami EPR w Jaitapurze w indyjskim stanie Maharasztra. Według informacji podanych przez spółkę inwestycja miałaby łączną moc zainstalowaną 9,6 GW i dostarczałaby do 75 TWh energii elektrycznej rocznie.
czytaj więcejenergetyka
PGE EJ 1, Spółka odpowiedzialna za przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zainaugurowała VII edycję Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych. Jego celem jest wspieranie inicjatyw istotnych dla mieszkańców i rozwoju regionu. Tegoroczny budżet programu to 2,3 miliona złotych. Nabór wniosków odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 5 maja br.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1361-1370) z 3825 » następne