Serwis informacyjny

poprzednie « wiadomości (11-20) z 2369 » następne

Pływająca elektrownia jądrowa będzie miała konkurencję

Kilka dni po ogłoszeniu przez rosyjskie biuro projektowe Iceberg, że zakończyło pracę nad nowym typem pływającej elektrowni jądrowej, koreańskie konsorcjum Kepco Engineering & Construction Company oraz Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering ogłosiło podpisanie protokołu ustaleń dotyczącego współpracy w zakresie rozwoju własnych pływających elektrowni jądrowych.
czytaj więcej

Międzynarodowa konferencja NUTECH-2020

W dniach 4-7 października w Warszawie odbywa się międzynarodowa konferencja NUTECH-2020, która jest kontynuacją Ogólnopolskich Sympozjów Zastosowań Techniki Jądrowej w Przemyśle, Rolnictwie, Medycynie i Ochronie Środowiska, które od roku, 1960 co trzy lata odbywają się w Polsce.
czytaj więcej

Nabory do programu stypendialnego MAEA im. Marii Skłodowskiej-Curie

Do 11 października 2020 roku można składać wnioski do programu stypendialnego MAEA im. Marii Skłodowskiej-Curie przeznaczonego dla kobiet-naukowców prowadzących badania w dziedzinach jądrowych. Program, noszący imię wybitnej polskiej noblistki, ma na celu wsparcie kobiet w rozwijaniu swoich umiejętności w nauce, technologii, inżynierii czy badaniach podstawowych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 2369 » następne