poprzednie « wiadomości (91-100) z 148 » następnekonferencje
Polska delegacja uczestniczy w 63. Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), która odbywa się w dniach 16-20 września 2019 r. w Wiedniu. Nasz kraj reprezentują: Sekretarz Stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka, p.o Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki Łukasz Młynarkiewicz oraz Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii Tomasz Nowacki.
czytaj więcejprawo atomowe
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, z dniem 10 września 2019 roku na wniosek Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, odwołał Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki Andrzeja Przybycina. Zmiana na stanowisku Prezesa PAA jest związana z wdrażaniem Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
czytaj więcejprawo atomowe
W Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Ustawa wejdzie w życie 23 września tego roku. Zmiany przepisów mają na celu zapewnienie najwyższego możliwego do osiągnięcia poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce, dostosowując go do europejskich i światowych standardów.
czytaj więcejbezpieczenstwo
Belgijskie Centrum Badań Jądrowych podało, że w poniedziałek, 19 sierpnia br. między godziną 13:36 a 13:51 nastąpiło niewielkie uwolnienie radioaktywnego Selenu-75 o aktywności 0,26 GBq, nie mające wpływu na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.
czytaj więcejbezpieczenstwo
W dniu wczorajszym media informowały o wybuchu na poligonie marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej. Z prezentowanych informacji wynikało, iż w dniu 8 sierpnia br. doszło do wybuchu silnika rakietowego oraz zarejestrowano „krótkotrwały” wzrost promieniowania. Według informacji przekazanej przez PAA oraz rosyjskiego BBC pomiary wykonane w dniu dzisiejszym wykazały iż poziom promieniowania jonizującego na terenie okolicznych miast jest w normie.
czytaj więcejbezpieczenstwo
Na podstawie art. 110 ust. 13 ustawy z dnia 29 listopada 2000 roku - Prawo atomowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 792, z późn. zm.) Prezes Państwowej Agencji Atomistyki przedstawił sprawozdanie z działalności oraz ocenę stanu bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej Polski w 2018 roku.
czytaj więcejbezpieczenstwo
Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła 23. stację wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Nowa stacja stanęła w Rzeszowie.
czytaj więcejprawo
W dniu 13 czerwca br. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Nowelizacja ma na celu zapewnienie najwyższego możliwego do osiągnięcia poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce, żeby dostosować go do światowych i europejskich standardów.
czytaj więcejnauka
Państwowa Agencja Atomistyki rozpoczęła ocenę merytoryczną raportu z okresowej oceny bezpieczeństwa (PSR - ang. periodic safety review) reaktora badawczego MARIA. Ocena okresowa została wykonana przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i zakończyła się w marcu bieżącego roku.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Do 22 wzrosła liczba stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych na terenie Polski. Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła nowe stacje w Bielsku-Białej, Opolu i Tarnowie.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (91-100) z 148 » następne