Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (121-130) z 148 » następne

Jak zmieniły się wymogi bezpieczeństwa jądrowego po Fukushimie?

11 marca 2011 r. jedno z największych w historii Japonii tsunami doprowadziło do śmierci około 16 000 osób, a także spowodowało poważne uszkodzenie czterech bloków elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi. I chociaż w wyniku samej awarii nikt nie zginął, to zdarzenie to trwale zmieniło obraz energetyki jądrowej na całym świecie. Zaostrzone wymogi bezpieczeństwa elektrowni jądrowych to jeden z najważniejszych aspektów tej zmiany.
czytaj więcej

36 lat temu powstała Państwowa Agencja Atomistyki

Utworzenie 36 lat temu Państwowej Agencji Atomistyki było ważnym wydarzeniem w rozwoju systemu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce. Przez okres swojego istnienia Agencja przeszła drogę rozwoju od koordynatora rozwoju atomistyki w Polsce do urzędu dozoru jądrowego.
czytaj więcej

Prezes PAA udziela autoryzacji Politechnice Warszawskiej

Andrzej Przybycin, p.o. Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki, wręczył prof. dr hab. Rajmundowi Bacewiczowi, Prorektorowi Politechniki Warszawskiej ds. naukowych, informację o udzieleniu autoryzacji. Uroczystość odbyła się 11 stycznia 2018 r. w siedzibie Politechniki Warszawskiej.
czytaj więcej

Prezes PAA uczestniczył w Konferencji Informacji Dozorowej

Prezes PAA Andrzej Przybycin wziął udział w Konferencji Informacji Dozorowej (Regulatory Information Conference) organizowanej przez Komisję Dozoru Jądrowego USA (US NRC). Spotkanie, którego głównym tematem są metody rozpowszechniania wiedzy nt. działalności urzędów dozorowych, odbyło się w dniach 15-16 marca 2017 roku.
czytaj więcej

Wyjaśnienia do informacji na temat radioaktywnego izotopu jodu-131 w powietrzu nad Polską

W związku z doniesieniami prasowymi o pojawieniu się radioaktywnego izotopu jodu-131 w powietrzu nad Polską oraz ciągle pojawiającymi się pytaniami w tym zakresie, informujemy że zmierzone w Polsce w ostatnich tygodniach maksymalne stężenia jodu-131 są około dwieście tysięcy razy mniejsze od naturalnej radioaktywności powietrza związanej z radonem i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla mieszkańców kraju.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (121-130) z 148 » następne