Serwis informacyjny - Tagi: Francja

poprzednie « wiadomości (11-20) z 30 » następne

Transport wirników niskoprężnych turbin parowych z Fessenheim do Blayais

We wtorek do portu Blaye w ujściu Żyrondy przybył nietypowy transport: dwa używane wirniki niskoprężnych turbin parowych. Wirniki pochodzą z przedwcześnie wyłączonej Elektrowni Jądrowej Fessenheim. Ponieważ ich stan zapewnia możliwość jeszcze wielu lat bezproblemowej eksploatacji, operator francuskich elektrowni jądrowych EDF zdecydował się na przewiezienie ich do innego obiektu, EJ Blayais.
czytaj więcej

EURACTIV.pl: Potrzeba 500 mld euro do 2050 roku na energetykę jądrową w UE

Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.' rel='nofollow'>czytaj więcej

Framatom i Rosatom z nową umową strategiczną

Podczas czwartej edycji Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego WNE (ang. World Nuclear Exhibition), która miała miejsce w zeszłym tygodniu w Paryżu, francuska firma Framatome i rosyjska państwowa korporacja jądrowa Rosatom podpisały nową umowę o współpracy strategicznej, która poszerza działania firm w zakresie rozwoju technologii wytwarzania paliwa oraz systemów AKPiA.
czytaj więcej

Skłodowska–Curie od zgiełku Paryża uciekała do "Małej Łani"

Położony pod Paryżem dom "Petite Biche", czyli "Mała Łania", był miejscem, do którego Maria Skłodowska–Curie uciekała od zgiełku stolicy. Do dziś na suficie w salonie można zobaczyć ptaszki, które prawdopodobnie namalowała sama noblistka. Dyrektor agencji nieruchomości, która prowadzi sprzedaż rezydencji, zapewnia, że w okolicy nie ma polonu, ale jest spokój i zieleń.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 30 » następne