poprzednie « wiadomości (31-40) z 46 » następneenergetyka
Rosyjska państwowa korporacja jądrowa Rosatom wraz z francuskim Framatome SAS i amerykańskim GE Steam Power zgodziły się razem współpracować w ramach procedury wyboru inwestora strategicznego dla projektu elektrowni jądrowej Belene w Bułgarii.
czytaj więcejBułgarska Agencja Dozoru Jądrowego (NRA) udzieliła 10-letniego przedłużenia koncesji na pracę bloku 6 w elektrowni jądrowej Kozłoduj. Blok wyposażony w rosyjski reaktor WWER-1000 w północnej Bułgarii rozpoczął działalność w 1991 roku i może obecnie wytwarzać energię elektryczną do października 2029 roku.
czytaj więcejenergetyka
Pięć firm wyraziło zainteresowanie zaproszeniem wystosowanym przez władze Bułgarii do realizacji budowy elektrowni jądrowej Belene nad Dunajem w pobliżu granicy z Rumunią. Według krajowej gazety 24 Czasa wnioski kwalifikacyjne złożyły firmy: China National Nuclear Corporation, Framatome, General Electric, Korea Hydro and Nuclear Power oraz Rosatom.
czytaj więcejenergetyka
Bułgarski rząd ogłosił zaproszenie do udziału w strategicznej inwestycji w projekt elektrowni jądrowej Belene. „Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania inwestycją strategiczną i / lub nabyciem mniejszościowego udziału i / lub zakupu energii elektrycznej” zostało opublikowane w środę w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
czytaj więcejenergetyka
Bułgarska National Electricity Company (NEK) ogłosiła zaproszenie do wyboru inwestora strategicznego na budowę elektrowni jądrowej Belene w pobliżu granicy z Rumunią. Zaproszenie obejmuje również możliwość zainteresowania nabyciem udziałów mniejszościowych w przyszłym projekcie, a także zakup energii elektrycznej z przyszłej elektrowni.
czytaj więcejenergetyka
Uruchomienie zakładu wytapiania plazmowego w bułgarskiej elektrowni jądrowej Kozłoduj zapoczątkowało przełom w dziedzinie unieszkodliwiania odpadów nuklearnych poinformował wczoraj Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).
czytaj więcejNa 27 stycznia zaplanowano w Bułgarii referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej Belene. Jak tłumaczy wicepremier i minister finansów Bułgarii Simeon Djankow, kraju nie stać na taką inwestycje, ale samorządowcy z regionu, gdzie ma powstać elektrownia, wszelkimi możliwymi sposobami zabiegają o pozytywny dla inwestycji wynik referendum.
czytaj więcejTak przynajmniej twierdzi Simeon Saxe-Coburg-Gotha, były monarcha i polityk bułgarski. Jego zdaniem Bułgaria może żałować jeśli zrezygnuje z uniezależnienia energetycznego kraju za pomocą budowy elektrowni jądrowej Belene.
czytaj więcejKilka tysięcy osób protestowało w stolicy Bułgarii, domagając się przywrócenia do życia projektu budowy elektrowni jądrowej Belene. Demonstranci domagali się ogólnokrajowego referendum, w którym naród będzie mógł zdecydować o dalszych losach projektu.
czytaj więcejcire.pl |
czwartek, 27 grudnia 2007 Jak poinformował Parkiet, Bułgarzy nie są zadowoleni z ofert, jakie złożyły firmy chcące uczestniczyć w budowie i późniejszej eksploatacji elektrowni jądrowej Belene. Organizator przetargu, bułgarska państwowa spółka NEK oczekuje teraz podwyższenia propozycji finansowych zawartych w ofertach.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (31-40) z 46 » następne