Serwis informacyjny - Tagi: finansowanie

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne

Polskie banki wesprą finansowo program SMR ORLEN Synthos Green Energy

Bank Gospodarstwa Krajowego, Pekao, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska będą współpracować przy zapewnieniu finasowania na budowę małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR-ów, która została zaplanowana przez ORLEN Synthos Green Energy. Będą wspólnie pracować nad przygotowaniem optymalnego modelu finansowania i zabezpieczeniem środków na ten projekt.
czytaj więcej

Uruchomiono amerykański program kredytów jądrowych

Jak poinformował World Nuclear News Departament Energii Stanów Zjednoczonych otworzył proces składania wniosków o pierwszy cykl dofinansowania w ramach programu Civil Nuclear Credit o wartości 6 miliardów dolarów, mającego na celu wsparcie dalszej eksploatacji bloków jądrowych zagrożonych przedwczesnym wyłączeniem ze względów ekonomicznych.
czytaj więcej

KE zdecydowała dziś o przyjęciu "taksonomi"

Zgodnie z oczekiwaniami, Komisja Europejska zadecydowała dziś o przyjęciu tekstu rozporządzenia delegowanego dotyczącego kryteriów kwalifikowania inwestycji energetycznych jako wnoszących istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu lub adaptację do zmian klimatu, co w uproszczeniu na ogół nazywa się „taksonomią”.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne