poprzednie « wiadomości (171-180) z 191 » następneUkraiński operator elektrowni jądrowych Energoatom chce doprowadzić do realizacji projektu, który umożliwi uruchomienie eksportu energii elektrycznej z jednego z bloków elektrowni jądrowej Chmielnicki do Polski i na Węgry.
czytaj więcejOkolice Czarnobyla to wielkie laboratorium do badania ewolucyjnych reakcji zwierząt i roślin na podwyższony poziom promieniowania radioaktywnego - mówią w rozmowie z PAP biolodzy z USA i Francji, którzy od lat badają strefę zamkniętą wokół Czarnobyla.
czytaj więcej- Polska jest w awangardzie państw działających na rzecz bezpieczeństwa nuklearnego i radiologicznego - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda na Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego, w którym uczestniczyło w Waszyngtonie ponad 50 państw świata.
czytaj więcejWczoraj, 29 lutego, na specjalnej konferencji w Paryżu, Agencja Energii Jądrowej OECD (OECD NEA) opublikowała raport “Pięć lat po awarii w Fukushimie: poprawa bezpieczeństwa jądrowego i wyciągnięte wnioski”. To kolejne opracowanie międzynarodowych ekspertów, będące wynikiem szczegółowych analiz wydarzeń z marca 2011 r.
czytaj więcejJeśli chodzi o promieniowanie, obecni mieszkańcy Fukushimy są całkowicie bezpieczni. Otrzymują oni niemal identyczne dawki promieniowania, jak mieszkańcy Polski, Francji czy Białorusi. Pokazały to badania, w których udział brali uczniowie z Japonii i Europy.
czytaj więcejIncydent w elektrowni jądrowej w Sosnowym Borze pod Sankt Petersburgiem nie stanowi żadnego zagrożenia dla mieszkańców Polski - informuje Państwowa Agencja Atomistyki.
czytaj więcejDoświadczenia w zakresie licencjonowania elektrowni jądrowych były przedmiotem polsko-francuskiego seminarium zorganizowanego w Ministerstwie Gospodarki w dniach 9–10 grudnia 2015 r. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele krajowych podmiotów, które będą zaangażowane w ten proces.
czytaj więcejAREVA i GE Hitachi Nuclear Energy podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie wycofania z eksploatacji i dekontaminacji reaktorów wodnych wrzących typu BWR w Japonii.
czytaj więcejMisja ekspertów MAEA potrwa trzy dni. W jej trakcie przewidziano szereg spotkań z kierownictwem i pracownikami Państwowej Agencji Atomistyki. Celem misji jest wsparcie działań PAA na rzecz wzmacniania wewnętrznej kultury bezpieczeństwa w dozorze jądrowym.
czytaj więcejW dniach 11-12 sierpnia 2015 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami białoruskiego dozoru jądrowego. Przewodniczącym delegacji Białorusi był Sergei Drobot - zastępca dyrektora Gosatomnadzor (Departamentu Bezpieczeństwa Jądrowego i Radiacyjnego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Białorusi), zaś polskiej – Janusz Włodarski, Prezes Państwowej Agencji Atomistyki.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (171-180) z 191 » następne