Serwis informacyjny - Tagi: PPEJ

poprzednie « wiadomości (21-30) z 229 » następne

Polskie Elektrownie Jądrowe z decyzją zasadniczą dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

12 lipca Ministerstwo Klimatu i Środowiska dało zielone światło dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej, która powstanie na Pomorzu. Tym samym inwestycja realizowana przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe jest pierwszym w Polsce projektem jądrowym, który otrzymał tzw. decyzję zasadniczą. Formalnie potwierdza ona, że inwestycja spółki jest zgodna z interesem publicznym i realizowaną przez państwo polityką, w tym polityką energetyczną.
czytaj więcej

Rząd uruchomii programy wsparcia inwestycji lokalnych w regionie, gdzie będą realizowane strategiczne projekty energetyczne

6 lipca w Wejherowie Anna Łukaszewska – Trzeciakowska - Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej poinformowała o rozpoczęciu prac nad uruchomieniem na jesieni b.r. na Pomorzu specjalnego programu wsparcia samorządów w związku z realizacją w tym regionie strategicznych inwestycji energetycznych takich jak elektrownia jądrowa czy farmy wiatrowe.
czytaj więcej

Czy projekt budowy "małego atomu" dogonił "duży atom"?

W newsletterze jednego z polskich dziennikarzy pojawił się przedwczoraj zastanawiający tekst o rzekomym doścignięciu „dużego atomu” przez „mały atom”. Porównane były w nim dotychczasowe działania Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) oraz Orlen Synthos Green Energy (OSGE). Celowo nie chcemy wskazywać nazwiska, bo nie jest naszym celem krytyka osoby. Jednak jako że artykuł zatoczył dość szerokie kręgi, uważamy, że warto sprostować pojawiające się w nim tezy, które niestety wpisują się w ciąg „wojny SMR-ów z dużym atomem”.
czytaj więcej

PAA potwierdza poprawność zakresu weryfikacji analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał ogólną opinię dotyczącą analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu. Przedstawiony we wniosku złożonym przez Polskie Elektrownie Jądrowe zakres planowanej, niezależnej weryfikacji analiz bezpieczeństwa uznano za poprawny. To kolejny krok w kierunku uzyskania wszystkich wymaganych prawem zgód administracyjnych dla pierwszej elektrowni jądrowej w kraju.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (21-30) z 229 » następne