Serwis informacyjny

MKiŚ organizuje kolejną edycję szkoleń jądrowych dla polskich przedsiębiorstw

Data dodania: wtorek, 21 marca 2023, autor: nuclear.pl

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o zawarciu kolejnej umowy na realizację zaawansowanych szkoleń dla polskich przedsiębiorstw, które zamierzają realizować prace dla sektora jądrowego.

Celem szkoleń jest podnoszenie kompetencji krajowego przemysłu dla zapewnienia możliwie dużego udziału w polskim projekcie, jak i na rynkach międzynarodowych w różnych technologiach.

Umowa obejmuje realizację kompleksowych szkoleń dla trzech sektorów przemysłu: elektroenergetycznego, budowlanego oraz mechaniczno-spawalniczego. Dla każdej z grup zorganizowane zostaną po dwie identyczne 40-stogodzinne sesje, podczas których zaprezentowane zostaną najczęściej stosowane wymagania branżowe: techniczne, w zakresie zapewnienia i kontroli jakości oraz w obszarze biznesowych aspektów, w tym jak zostać kwalifikowanym dostawcą głównych koncernów jądrowych.

Wykonawcą szkoleń będzie Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, która organizowała podobne szkolenie w zeszłym roku.. Poszczególne sesje, odbędą się w Warszawie w czerwcu br. i będą dedykowane personelowi technicznemu i kadrze zarządczej polskich firm.

Szkolenia realizowane będą w formule: professionals – to – professionals, tzn. wykładowcami będą wyłącznie eksperci – praktycy pracujący w światowym sektorze jądrowym, w tym również przedstawiciele głównych dostawców technologii. Szkolenia będą miały zbliżony do ubiegłorocznych zakres – w zoptymalizowanym wymiarze czasowym: 40h, z czego część odbędzie się on-line.

Fot. IGEOŚ Nuclear


Podziel się z innymi


Komentarze