Serwis informacyjny

Constellation xapowiada przedłużenie licencji dla dwóch swoich elektrowni jądrowych w Illinois

Data dodania: wtorek, 1 listopada 2022, autor: nuclear.pl

Constellation Energy, operator amerykańskich elektrowni jądrowych Clinton oraz Dresden w stanie Illinois, zapowiedziało że rozpocznie niebawem proces uzyskiwania od dozoru jądrowego zezwolenia na ich eksploatację przez 80 lat.

Oznacza to, że EJ Clinton mogłaby pracować do roku 2047, a dwa bloki w EJ Dresden odpowiednio do 2049 i 2051 roku. We wszystkich trzech pracują reaktory typu BWR zaprojektowane przez General Electric. Łączna moc elektryczna tych elektrowni to 2859 MW.

- Aby osiągnąć neutralności klimatyczną w stanie Illinois i w całym kraju, będziemy musieli eksploatować wszystkie dostępne zasoby wolne od emisji dwutlenku węgla tak długo, jak to możliwe – powiedział Joe Dominguez, prezes i dyrektor generalny Constellation.

Te dwie elektrownie są dziś bezpieczniejsze, wydajniejsze i bardziej niezawodne niż w dniu, w którym zostały zbudowane, dzięki ciągłym inwestycjom w nowy sprzęt i konserwację przeprowadzaną podczas regularnych przerw na przeładunek paliwa co 18 do 24 miesięcy.

W ciągu ostatnich 10 lat EJ Clinton i EJ Dresden miały średni współczynnik wykorzystania mocy wynoszący odpowiednio 93 procent i prawie 95 procent, co czyni je jednymi z najbardziej niezawodnych źródeł energii w sieci.

Clinton ma obecnie licencję na działalność do kwietnia 2027 roku a Dresden-2 do 2029 Dresden-3 do 2031.

Na zdjęciu EJ Clinton, fot. Constellation Energy.


Podziel się z innymi


Komentarze