Serwis informacyjny

Piąte Polsko-Francuskie Dni Przemysłu Jądrowego

Data dodania: środa, 22 czerwca 2022, autor: nuclear.pl

Podczas piątego Polsko-Francuskiego Dnia Przemysłu Jądrowego w Ołtarzewie koncern energetyczny EDF potwierdził swoje strategiczne zaangażowanie we wspieranie Programu Polskiej Energetyki Jądrowej w Polsce i podpisał 5 nowych umów o współpracy z polskimi firmami.

Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem ambasadora Francji w Polsce Frédérica Billet, we współpracy z IGEOS i GIFEN, z udziałem przedstawicieli polskiego Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz prawie 200 uczestników reprezentujących ponad 90 firm.

Wydarzenie odniosło duży sukces, umożliwiając liczne spotkania biznesowe dla przyśpieszenia rozwoju współpracy w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych EPR.

Podczas wydarzenia EDF zawarł nowe umowy o współpracy z pięcioma polskimi firmami, potwierdzając tym samym ich prekwalifikację do udziału w potencjalnym programie EPR. Do współpracy zaproszono Polimex Mostostal, Sefako, Telefonika Kable, Uniserv i ZRE Katowice.

- EDF jest zaangażowany we współpracę z polskim łańcuchem dostaw, aby odnieść sukces w projektach EPR w Polsce i Europie. Ambicje EDF w Polsce są bardzo jasne i nigdy nie zmieniały się: chcemy dostarczyć zintegrowaną ofertę, opartą na europejskiej technologii i europejskim łańcuchu dostaw, aby przyczynić się do niezależności energetycznej, bezpieczeństwa dostaw i transformacji energetycznej - powiedział Vakisasai Ramany, starszy wiceprezes EDF odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój technologii jądrowej.

- Współpraca pomiędzy polskimi i francuskimi firmami przy projektach EPR w Polsce, systematycznie budowana przez lata przez EDF, umożliwi znaczącą zmianę i zwiększenie możliwości polskiego przemysłu. Mając 66 polskich firm już zakwalifikowanych przez EDF, konsolidujemy naszą polską strategię i jesteśmy przekonani, że do końca tego roku możemy podnieść ten wynik do ponad 100 firm - powiedział Thierry Deschaux, Dyrektor Zarządzający Przedstawicielstwa EDF w Polsce.

EDF złożył niewiążącą ofertę wstępną na budowę czterech do sześciu bloków EPR do polskiego rządu w dniu 13 października 2021 roku.


Podziel się z innymi


Komentarze