Serwis informacyjny

Fińska Fennovoima ocenia wpływ przyjętych sankcji na projekt elektrowni jądrowej Hanhikivi-1

Data dodania: czwartek, 17 marca 2022, autor: nuclear.pl

Fennovoima, fińska firma będąca właścicielem projektu budowy Elektrowni Jądrowej Hanhikivi wydała we wtorek kolejną aktualizację oświadczenia w związku z rosyjską inwazją na Ukrainie, w którym poinformowała iż sankcje nałożone na Rosję wpłyną na realizację prowadzonego przez nią projektu.

Wizulalizacja EJ Hanhikivi-1, fot. Fennovoima
Wizulalizacja EJ Hanhikivi-1, fot. Fennovoima

- Społeczność międzynarodowa wprowadziła szereg środków ograniczających. Sektor jądrowy nie został włączony do tych pakietów, chociaż dyskusje trwają. Oczekuje się jednak, że obecnie przyjęte sankcje wpłyną na projekt Hanhikivi 1 - poinformowała firma w oświadczeniu.

Fennovoima przypomniała również, że ma istniejące umowy i zobowiązania, w tym wobec swoich pracowników, a jej zadania i zobowiązania "pozostaną takie same, dopóki nie zostaną zmienione poprzez sankcje lub wiążące decyzje odpowiednich organów".

Firma uważnie śledzi rozwój sytuacji i zdaje sobie sprawę, że dramatyczna sytuacja na Ukrainie wywołuje dyskusję zarówno w przestrzeni politycznej, jak i publicznej. Fennovoima jest w ścisłym kontakcie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Pod koniec lutego Mika Lintilä, mister spraw gospodarczych Finlandii powiedział, że w obecnej sytuacji nie widzi perspektyw na postęp w realizacji projektu.


Podziel się z innymi


Komentarze