Serwis informacyjny

Nowe rozporządzenie w sprawie inspektorów dozoru jądrowego

Data dodania: wtorek, 31 sierpnia 2021, autor: nuclear.pl

W Dzienniku Ustaw z dnia 27 sierpnia 2021 roku opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2021 roku w sprawie inspektorów dozoru jądrowego, w którym określono szczegółowe warunki i tryb odbywania praktyki przez kandydatów na inspektorów dozoru jądrowego.

Symbol promieniowania
Symbol promieniowania

Według nowych przepisów, które wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia kandydaci na inspektorów dozoru jądrowego I stopnia będą musieli przejść 9 miesięczną praktykę, w tym minimum 3 miesiące w jednostkach organizacyjnych poza PAA, kandydaci na inspektorów dozoru jądrowego II stopnia - 15 miesięczną praktykę, w tym minimum 6 miesięcy poza PAA a kandydaci na inspektorów dozoru jądrowego do spraw zabezpieczeń - 6 miesięczną praktykę, w tym minimum 2 miesiące poza PAA.

W rozporządzeniu określono również sposób i tryb przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego na inspektora dozoru jądrowego oraz szczegółowe zadania i wynagrodzenie komisji egzaminacyjnej.

Do praktyk na inspektora dozoru jądrowego I lub II stopnia rozpoczętych i niezakończonych do dnia wejścia w życie nowego rozporządzenia stosuje się dotychczasowe przepisy.


Podziel się z innymi


Komentarze