Serwis informacyjny

Krzysztof Sadłowski pokieruje PGE EJ 1

Data dodania: poniedziałek, 25 lipca 2016, autor: nuclear.pl

Od dnia 22 lipca 2016 roku Wiceprezesem Zarządu PGE EJ 1 Sp. z o.o., pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu został Krzysztof Sadłowski. Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PGE EJ 1 z dniem 22 lipca 2016 roku został powołany również Paweł Zaręba. Skład zarządu uzupełnia jeszcze dotychczasowa Wiceprezes Agnieszka Serek, wiceprezesem przestała być natomiast Angelina Sarota.

Krzysztof Sadłowski - po Prezes PGE EJ1, fot. <a href=http://szkola-ej.pl>szkola-ej.pl</a>
Krzysztof Sadłowski - po Prezes PGE EJ1, fot. szkola-ej.pl

Krzysztof Sadłowski posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej. W latach 2012-2014 był Członkiem Zarządu Mostostal Warszawa S.A., odpowiedzialnym za zarządzanie Spółką ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rozwoju w dziedzinach przemysłu i energetyki. Zajmował się przede wszystkim przygotowywaniem oraz realizacją inwestycji, w tym budową nowych bloków energetycznych z obszaru energetyki konwencjonalnej, gazowo-parowej oraz odnawialnej. Członek Rad Nadzorczych w spółkach zależnych Mostostal Warszawa S.A, takich jak: Remak S.A., Mostostal Kielce S.A. oraz Mostostal Puławy S.A.

Wcześniej, od 2009 roku sprawował w Mostostal Warszawa S.A. funkcję Dyrektora Pionu Energetyki Zawodowej odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie i realizację inwestycji, opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju Grupy Mostostal Warszawa, uwzględniającej sektor energetyczny, koordynację działań energetycznych w Grupie oraz nadzór nad funkcjonowaniem Pionu Energetyki.

Od 2007 do 2009 roku Zastępca Dyrektora Generalnego w Izbie Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEiOŚ) w Warszawie, gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem i realizacją wspólnych przedsięwzięć członków IGEiOŚ, w tym: krajowych i zagranicznych inwestycji energetycznych oraz przedsięwzięć z obszaru ochrony środowiska, jak również pozyskiwaniem źródeł finansowania na realizację podjętych przedsięwzięć.

W latach 1990-2007 pracował w Zespole Elektrowni Ostrołęka S.A. (ZEO S.A.). Pełnił m.in. funkcję Prezesa Zarządu ZEO S.A - Dyrektora Generalnego, Członka Zarządu ZEO S.A. - Dyrektora ds. Technicznych i Inwestycji oraz kierownika Wydziału Strategii i Rozwoju. W ramach pełnionych funkcji odpowiedzialny m.in. za całokształt funkcjonowania Spółki, nadzór oraz kontrolę planowania, przygotowania i realizacji inwestycji wykonywanych dla ZEO S.A., jak również współpracę z podmiotami z branży energetycznej oraz świadczącymi usługi z zakresu planowania, projektowania, finansowania, realizacji inwestycji.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył cykl seminariów menedżerskich organizowanych przez Polish Institute of Management oraz Akademię Negocjacji w Centrum Kreowania Liderów.

Paweł Zaręba jest od ponad 20 lat związany z branżą energetyczną. Posiada szerokie kompetencje związane z kierowaniem projektami budowy bloków węglowych czy gazowo-parowych.

Od listopada 2015 r. zatrudniony w PGE EJ 1 na stanowisku Engineering Manager. Wcześniej związany z Polimex Projekt Opole Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Dyrektora Technicznego dla projektu Opole - budowa opalanych węglem bloków 5 i 6 o mocy 2 x 900 MWe w Elektrowni Opole. W latach 2012-2015 Project Engineering Manager w SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o., gdzie odpowiadał za nadzór takich projektów jak budowa ciepłowniczego bloku parowo-gazowego w Ursusie, czy projekty elektrowni parowo-gazowej w Taszkiencie i we Włocławku. W spółce Polskie LNG S.A. w latach 2007-2012 odpowiedzialny za nadzór nad technologiczno - mechaniczną stroną kontraktów na budowę terminala LNG.

Przez 3 lata (2004-2007) pracował jako Kierownik Projektu w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego Bartimpex S.A., gdzie m.in. kierował kontraktami na budowę tłoczni gazu na rurociągu jamalskim w Polsce. Doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym zdobywał także w takich spółkach i instytucjach jak Przedsiębiorstwo Branżowe Gazownia Serwis Sp. z o.o., ABB Zamech Gazpetro, ABB Zamech, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowe PROMET, SHELL Polska, SHELL GAZ, Narodowa Agencja Poszanowania Energii czy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Gospodarki Energetycznej.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, posiada stopień dr inż. nauk technicznych w zakresie mechaniki.


Podziel się z innymi


Komentarze