poprzednie « wiadomości (21-30) z 278 » następneenergetyka
Komercyjną pracę rozpoczął czwarty blok Elektrowni Jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wydarzyło się to w czwartek 5 września 2024, tym samym zakończył się trwający od około roku pierwszy rozruch reaktora.
czytaj więcejenergetyka
Czeski urząd antymonopolowy ÚOHS podał uzasadnienia zażaleń złożonych przez Westinghouse i EDF w odniesieniu do przetargu na budowę dwóch nowych bloków Elektrowni Jądrowej Dukovany.
czytaj więcejenergetyka
Po 6118 dniach od rozpoczęcia budowy najprawdopodobniej zostanie dzisiaj uruchomiony francuski blok jądrowy Flamanville 3 z reaktorem EPR.
czytaj więcejenergetyka
Energoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych poinformował, iż aktywnie pracuje nad poszukiwaniem nowych lokalizacji pod budowę nowych elektrowni. Związane to jest ze strategią energetyczną Ukrainy do 2050 roku, która przewiduje zwiększenie mocy krajowych elektrowni jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
28 sierpnia 2024 roku Polskie Elektrownie Jądrowe złożyły do Wojewody Pomorskiego wniosek o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Spółka planuje m.in. zabezpieczenie terenu przyszłej budowy oraz prace geodezyjne.
czytaj więcejenergetyka
Obie spółki złożyły do czeskiego Urzędu Ochrony Konkurencji (ÚOHS) wnioski przeciwko postępowaniu w toku w przetargu na rozbudowę elektrowni, w którym preferowanym dostawcą i wykonawcą zostało koreańskie konsorcjum KHNP i KEPCO z reaktorem APR1000.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowało Ministersto Infrastruktury, w obecności jego kierownictwa, we wtorek
Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na opracowanie wielobranżowego projektu konstrukcji morskiej do rozładunku MOLF (ang. Marine Off-Loading Facility), będącej elementem infrastruktury towarzyszącej budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu.
czytaj więcejenergetyka
Rada Państwa Chińskiej Republiki Ludowej zadecydowała o budowie kolejnych 11 bloków jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
Vattenfall dziękuje szwedzkiemu rządowi za raport na temat finansowania atomu, ale z zastrzeżeniami i prosi o więcej szczegółów. Nawiązuje też spółdzielcze partnerstwo.
czytaj więcejenergetyka
Podczas konferencji prasowej, Mats Dillén – prezes rządowej Szwedzkiej Agencji Selekcji Funduszy, któremu w grudniu 2023 powierzono sporządzenie raportu o finansowaniu energetyki jądrowej, powiedział że budowa czterech nowych reaktorów w Szwecji może kosztować 400 miliardów koron (ok. 150 mld złotych) czyli około 2,5% szwedzkiego PKB. Pożyczka miałaby zostać sfinansowana tanim państwowym kredytem w wysokości 75% tej kwoty, resztę mieliby dołożyć inwestorzy (zapewne w dużej mierze spółki szwedzkiego skarbu państwa – przyp. red.).
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (21-30) z 278 » następne