Serwis informacyjny - Tagi: Temelin

poprzednie « wiadomości (21-30) z 39 » następne

Zadziałają lokalnie?

W Wiedniu odbyło się spotkanie w sprawie elektrowni atomowej w czeskim Temelinie. Obok kanclerza i ministrów zdrowia, spraw wewnętrznych oraz zagranicznych, uczestniczą w nim gubernatorzy i wysocy urzędnicy landów graniczących z Czechami. Są także przedstawiciele organizacji ekologicznych.
czytaj więcej

EJ Temelin

W elektrowni atomowej w Temeline ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia. W nieatomowej części elektrowni doszło do awarii generatora i zatrzymania pracy turbiny.
czytaj więcej

Wódka zamiast elektrowni

Redakcja Rzeczypospolitej wpadła na genialny pomysł, jak rozwiązać problem austryjacko-czskiego konfliktu o elektrownię jądrową w Temelinie. Elektrownię, jak podaje autor artukułu z dnia 24 stycznia 2002 "Wódka zamiast elektrowni" p. Maciej Rybiński, wyposażoną w reaktory "typu czarnobylskiego". Tymczasem ...
czytaj więcej

Temelin dotyczy także Polski

Jeśli Austria sprzeciwi się przyjęciu Czech do Unii Europejskiej, to zablokuje drogę do wspólnoty pozostałym 9 kandydatom, którzy powinny uzyskać członkostwo w 2004 roku. Takie ostrzeżenie skierował wczoraj do Wiednia komisarz ds. poszerzenia, Günter Verheugen.
czytaj więcej

Austriackie NIE dla Temelina

Aż 15,5 procent uprawnionych odpowiedziało na pytanie referendum "Czy chciałbyś, aby austriacki rząd zablokował negocjacje Czech z Unią Europejską w przypadku uruchomienia elektrowni jądrowej w Temelinie?". W trwającej od tygodnia akcji przeciwko elektrowni zagłosowało 915 220 Austriaków.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (21-30) z 39 » następne