Serwis informacyjny

Bułgarska EJ Kozłoduj wyraża zaufanie wobec Westinghouse

Data dodania: piątek, 5 lutego 2021, autor: nuclear.pl

Westinghouse Electric Company i Elektrownia Jądrowa Kozłoduj podpisały umowę dotyczącą licencjonowania paliwa jądrowego do reaktora WWER-1000 na potrzeby elektrowni jądrowej Kozłoduj w Bułgarii, co stanowi ważny krok w kierunku dalszej dywersyfikacji źródeł energii tego kraju.

Array
Array

- Cieszymy się, że Kozłoduj ponownie dał wyraz zaufania wobec jakości paliwa jądrowego Westinghouse, która stanowi ważny czynnik umożliwiający bezpieczne działanie reaktorów jądrowych – powiedział Tarik Choho, prezes działu elektrowni Westinghouse na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - W ramach bułgarskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł energii nasze możliwości globalne pozwalają nam na oferowanie innowacyjnych technologii i najwyższego poziomu obsługi przez cały okres eksploatacji floty jądrowej – dodał Choho.

Proces licencjonowania paliwa Westinghouse stanowi kluczowy warunek bezpieczeństwa dostarczania paliwa jądrowego. Jako czołowa spółka w branży energii jądrowej Westinghouse dysponuje doświadczeniem we wspieraniu procesu licencjonowania opracowanego przez spółkę paliwa jądrowego i angażuje się w jego przeprowadzanie zgodnie z wymogami Bułgarskiej Agencji Regulacji Bezpieczeństwa Jądrowego i przepisami miejscowymi.

Paliwo do reaktora WWER-1000 Westinghouse jest używane w sześciu reaktorach jądrowych na Ukrainie, a w elektrowni w czeskim Temelinie trwa proces licencjonowania paliwa do reaktora WWER-1000. Kasety paliwowe do reaktora WWER-1000 najnowszej generacji zapewniają wysoką wydajność i sprawność działania, spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Westinghouse Electric Company to pionier na rynku energii jądrowej i wiodący dostawca produktów i technologii na potrzeby elektrowni jądrowych na całym świecie. Spółka Westinghouse dostarczyła pierwszy na świecie reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 roku do Shippingport w Pensylwanii w USA. Dziś technologia Westinghouse działa u podstaw mniej więcej połowy elektrowni jądrowych na świecie.


Podziel się z innymi


Komentarze