Serwis informacyjny - Tagi: Bułgaria

poprzednie « wiadomości (1-10) z 17 » następne

Pięciu chętnych do budowy EJ Belene w Bułgarii

Pięć firm wyraziło zainteresowanie zaproszeniem wystosowanym przez władze Bułgarii do realizacji budowy elektrowni jądrowej Belene nad Dunajem w pobliżu granicy z Rumunią. Według krajowej gazety 24 Czasa wnioski kwalifikacyjne złożyły firmy: China National Nuclear Corporation, Framatome, General Electric, Korea Hydro and Nuclear Power oraz Rosatom.
czytaj więcej

Bułgaria zaprasza do inwestycji w projekt Belene

Bułgarska National Electricity Company (NEK) ogłosiła zaproszenie do wyboru inwestora strategicznego na budowę elektrowni jądrowej Belene w pobliżu granicy z Rumunią. Zaproszenie obejmuje również możliwość zainteresowania nabyciem udziałów mniejszościowych w przyszłym projekcie, a także zakup energii elektrycznej z przyszłej elektrowni.
czytaj więcej

W niedzielę w Bułgarii referendum w sprawie Belene

Na 27 stycznia zaplanowano w Bułgarii referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej Belene. Jak tłumaczy wicepremier i minister finansów Bułgarii Simeon Djankow, kraju nie stać na taką inwestycje, ale samorządowcy z regionu, gdzie ma powstać elektrownia, wszelkimi możliwymi sposobami zabiegają o pozytywny dla inwestycji wynik referendum.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 17 » następne