Serwis informacyjny

EDF otworzył oddział w Czechach

Data dodania: piatek, 1 lipca 2022, autor: nuclear.pl

29 czerwca 2022 roku w ramach Czesko-francuskiego Dnia Partnerów dla projektu Elektrowni Jądrowej Dukovany 5, EDF ogłosił otwarcie swojego oddziału EDF Nuclear Czechy w Pradze, dedykowanego wspieraniu rozwoju działalności jądrowej EDF dla czeski rynek.

Informacja została ogłoszona podczas konferencji prasowej z udziałem francuskiego ministra ds. handlu zagranicznego i atrakcyjności gospodarczej Francka Riestera, który wyraził pełne poparcie rządu francuskiego dla kierowanej przez EDF oferty na budowę bloku EPR1200 na terenie Dukovany.

EDF mianowało Pana Romana Zdebora na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Oddziału EDF Nuclear Czechy. Mający prawie 30-letnie doświadczenie w przemyśle jądrowym, związany dotychczas głównie z ŠKODA JS, Roman Zdebor zajmował szereg kierowniczych stanowisk, od technicznych po handlowe. W swojej karierze współpracował m.in. z francuskim przemysłem jądrowym w ramach działań ŠKODA JS przy projektach EPR. W ostatnich latach pracował przy projekcie budowy Elektrowni Jądrowej Hanhikivi w Finlandii.

EDF Nuclear Czechy będzie wspierać wszystkie działania jądrowe EDF w Czechach, koncentrując się przede wszystkim na konsolidacji oferty EDF w procesie przetargowym na budowę bloku nr 5 w Elektrowni Jądrowej Dukovany oraz na przyspieszeniu tempa współpracy między zespołami ofertowymi we Francji i Czechach.

- Utworzenie EDF Nuclear Czechy to kolejny dowód zaangażowania EDF we wspieranie czeskiego programu jądrowego. Bardzo się cieszę, że mogę powitać w naszym zespole Romana Zdebora. Potwierdzamy nasz cel, jakim jest konsolidacja zaangażowania między naszymi branżami dla sukcesu Dukovany 5 i przyszłych projektów EPR w Europie - powiedział Vakisasai Ramany, starszy wiceprezes EDF.


Podziel się z innymi


Komentarze