Serwis informacyjny

Szkoła Doktorska NCBJ i IChTJ ogłasza rekrutację na studia doktoranckie

Data dodania: środa, 13 maja 2020, autor: nuclear.pl

Narodowe Centrum Badań Jądrowych od lat kształci doktorantów w dziedzinie fizyki. W zeszłym roku połączyło siły z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej tworząc interdyscyplinarne studia doktorskie kształcące młodych naukowców w wielu działach fizyki i chemii takich jak np. fizyka i chemia jądrowa, fizyka reaktorowa, radiofarmacja, fizyka wysokich energii, kosmologia i astrofizyka.

Doktoranci Szkoły Doktorskiej NCBJ i IChTJ od początku studiów uczestniczą w przedsięwzięciach badawczych ściśle współpracując z ekspertami, korzystając z ogromnego potencjału intelektualnego obu instytucji i nowoczesnej aparatury. Dużym atutem jest bliska współpraca instytutów tworzących Szkołę Doktorską z innymi wiodącymi ośrodkami badawczymi na całym świecie.

Osoby pragnące zdobyć tytuł doktora w dziedzinie fizyki lub chemii serdecznie zachęcamy, by do 7 czerwca złożyły wymagane dokumenty, aby zakwalifikować się do pierwszego etapu rekrutacji.

Więcej informacji, w tym szczegółowy opis rekrutacji i wymaganych dokumentów, a także listę proponowanych tematów badawczych znajdziecie na stronie: http://gradschool.ncbj.gov.pl.


Podziel się z innymi


Komentarze