poprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następneenergetyka
Podczas dzisiejszego spotkania z Wiceministrem Przemysłu, Pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Wojciechem Wrochną oraz Dyrektorem Departamentu Energii Jądrowej Pawłem Gajdą przedstawiono informacje związane z aktualizacją PPEJ.
czytaj więcejenergetyka
Na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej został powołany Wojciech Wrochna, zostanie on też wiceministrem w Ministerstwie Przemysłu.
czytaj więcejnauka
Polscy badacze we współpracy z Japończykami planują prace nad reaktorem HTR - potwierdził w rozmowie z PAP wiceminister nauki Grzegorz Wrochna. Reaktor ma służyć przede wszystkim do produkcji ciepła i wodoru dla przemysłu; nie będzie elementem programu polskiej energetyki jądrowej - wyjaśnił Wrochna.
czytaj więcejnauka
Czterech polskich naukowców z Narodowego Centrum Badań Jądrowych zostało odznaczonych w poniedziałek francuskimi orderami Palm Akademickich za wkład w rozwój francusko-polskiego partnerstwa w dziedzinie badań jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
- Wsparcie renomowanych organizacji międzynarodowych jest kluczowe w procesie przygotowania do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, a współpraca z agencją ma zasadnicze znaczenie dla realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas rozmowy z Dyrektorem Generalnym NEA OECD Williamem Magwoodem. W spotkaniu, które odbyło się 28 maja 2018 r. w Warszawie uczestniczyła także minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
czytaj więcejMinisterstwo Energii przyjęło raport resortowego zespołu, który rekomenduje wdrożenie w Polsce wysokotemperaturowych reaktorów jądrowych chłodzonych gazem (HTGR). - Wdrożenie tej technologii jako źródła ciepła przemysłowego np. w branży chemicznej, istotnie zmniejszyłoby zapotrzebowanie Polski na gaz ziemny i obniżyło poziom emisji CO2 a jednocześnie postawiłoby nasz kraj w czołówce krajów rozwijających najbardziej zaawansowane technologie jądrowe – powiedział dyrektor Departamentu Energii Jądrowej ME Józef Sobolewski, podczas podsumowującego posiedzenia zespołu, które odbyło się 11 stycznia 2018 r. w siedzibie resortu.
czytaj więcejOd 10 do 13 października br. w Warszawie odbywa się największa naukowa konferencja jądrowa w Europie. Eksperci, decydenci i przedstawiciele przemysłu jądrowego z całego świata wymieniają się doświadczeniami oraz rozmawiają m.in. o innowacjach, bezpieczeństwie, zastosowaniach i przyszłości przemysłu jądrowego. Ostatniego dnia konferencji uczestnicy odwiedzą Narodowe Centrum Badań Jądrowych, które jest współorganizatorem wydarzenia.
czytaj więcejMinister Energii powołał zespół doradczy, którego zadaniem jest analiza i przygotowanie warunków do wdrożenia wysokotemperaturowych reaktorów jądrowych (HTR). 20 lipca 2016 roku w Ministerstwie Energii odbyło się inauguracyjne posiedzenie oraz wręczenie nominacji ekspertom, którzy wejdą w jego skład.
czytaj więcejWczoraj, 29 lutego, na specjalnej konferencji w Paryżu, Agencja Energii Jądrowej OECD (OECD NEA) opublikowała raport “Pięć lat po awarii w Fukushimie: poprawa bezpieczeństwa jądrowego i wyciągnięte wnioski”. To kolejne opracowanie międzynarodowych ekspertów, będące wynikiem szczegółowych analiz wydarzeń z marca 2011 r.
czytaj więcejWczoraj, 29 lutego br, w Ministerstwie Energii w Warszawie, odbyło się spotkanie grupy roboczej projektu BRILLIANT (Baltic Region Initiative for Long Lasting InnovAtive Nuclear Technologies). Eksperci z Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji i Polski dążą do utworzenia wspólnej platformy naukowo-technicznej pozwalającej na regionalne podejście do rozwoju technologii jądrowych w rejonie Bałtyku.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następne