Serwis informacyjny

Westinghouse wykona wstępne prace związane z wydłużeniem żywotności Sizewell B

Data dodania: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, autor: nuclear.pl

Westinghouse, wraz z Jacobs i General Electric, został wybrany przez EDF do wsparcia wstępnych prac nad przedłużeniem żywotności jedynego brytyjskiego reaktora PWR w Elektrowni Jądrowej Sizewell B w Suffolk. EDF, która jest właścicielem i operatorem Sizewell B, prowadzi program Long-Term Operation mający na celu wydłużenie żywotności elektrowni o 20 lat do 2055 roku.

- Westinghouse wprowadza innowacje, zespół i narzędzia, które poprawią wydajność Sizewell B i zagwarantują bezpieczne i opłacalne wydłużenie jego działania - powiedział Tarik Choho, prezes EMEA Operating Plant Services w Westinghouse. - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dołączyć do Jacobs i General Electric w tym kluczowym projekcie przedłużającym okres eksploatacji Sizewell B, co z kolei wesprze wzrost gospodarczy i rynek pracy w Wielkiej Brytanii, zapewniając bezpieczną ścieżkę do przyszłości czystej energii - dodał.

- Elektrownia Sizewell B jest ważnym zasobem narodowym, który pomaga zapewnić czyste, niezależne dostawy energii. EDF aktywnie bada możliwość przedłużenia żywotności o 20 lat, aby wydłużyć produkcję do 2055 roku. Ostateczna decyzja inwestycyjna przewidywana jest na 2024 rok - powiedział Paul Morton, dyrektor ds. energii jądrowej EDF.

Pierwsza faza programu obejmuje analizę zakresu i kosztów oraz korzyści przed podjęciem ostatecznej decyzji inwestycyjnej w 2024 roku. EDF szacuje wartość tej fazy na 14 mln USD dla wszystkich uczestników.

Sizewell B jest jedynym komercyjnym reaktorem wodnym ciśnieniowym w Wielkiej Brytanii i jest najnowocześniejszą i najbardziej wydajną elektrownią w brytyjskiej cywilnej flocie jądrowej. Brytyjskie elektrownie jądrowe wygenerowały ponad 2000 terawatogodzin bezemisyjnej energii elektrycznej od 1976 roku – wystarczająco dużo, aby zasilić wszystkie domy w Wielkiej Brytanii przez ponad 18 lat – a ich produkcja pozwoliła uniknąć emisji 700 milionów ton CO₂.


Podziel się z innymi


Komentarze