Serwis informacyjny

Kazatomprom podpisał kontrakty na dostawy uranu z chińskimi firmami

Data dodania: środa, 17 listopada 2021, autor: nuclear.pl

Kazachska firma Kazatomprom poinformowała, iż podczas odbywających się w Szanghaju, w dniach od 5 do 10 listopada 2021 roku targach China International Import Expo 2021, podpisała dwie umowy na dostawy koncentratu uranu naturalnego.

Zakres i warunki handlowe umów zawartych z China National Uranium Company Limited oraz z State Nuclear Uranium Resources Development Company Limited są poufne i nie podlegają publicznemu ujawnieniu.

Zawarcie tych kontraktów przez największe chińskie firmy energetyczne pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie tego kraju na czystą, bezemisyjową energię elektryczną i wzmocni historycznie długoterminowe stosunki w dziedzinie energetyki jądrowej między oboma krajami.

Kazatomprom jest największym na świecie producentem i dostawcą uranu do produkcji paliwa jądrowego. Firma odpowiada za 42% światowego wydobycia uranu w tradycyjny sposób (kopalnie) co zapewnia 24% całkowitej produkcji uranu na świecie.

Tydzień temu w Ust-Kamenogorsku na terenie Zakładów Metalurgicznych Ulba odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowego zakładu Ulba-TVS przodującego paliwo jądrowe z przeinaczeniem na chiński rynek.


Podziel się z innymi


Komentarze