Serwis informacyjny - Tagi: Pakistan

poprzednie « wiadomości (1-6) z 6 » następne

Czwarty Hualong One pracuje z pełną mocą

Jak informuje China National Nuclear Corporation, w dniu 31 marca blok nr 3 pakistańskiej Elektrowni Jądrowej Karaczi po raz pierwszy uzyskał swoją pełną moc znamionową. Karaczi-3 to czwarty na świecie blok wykorzystujący flagową technologię reaktorową przemysłu chińskiego Hualong One i drugi uruchamiany w pakistańskiej elektrowni.
czytaj więcej

Czwarty Hualong One podłączony do sieci

Jak poinformowała China National Nuclear Corporation, 4 marca 2022 roku o godzinie 15:33 czasu miejscowego został podłączony do sieci 3. blok Elektrowni Jądrowej Karaczi w Pakistanie, stając się czwartym reaktorem Hualong One na świecie - i drugim poza Chinami - który osiągnął ten kamień milowy.
czytaj więcej

Blok nr 3 Elektrowni Jądrowej Karachi osiągnął stan krytyczny

Kilka dni temu* po raz pierwszy krytyczność osiągnął reaktor nr 3 pakistańskiej EJ Karachi. Jest to reaktor wodny ciśnieniowy typu Hualong One o mocy cieplnej 3060 MW (moc elektryczna brutto bloku 1100 MW), taki sam, jak w uruchomionym wiosną zeszłego roku bloku nr 2. Są to pierwsze reaktory tego typu wybudowane przez chiński przemysł poza granicami ChRL. Budowa bloku nr 3 rozpoczęła się w maju 2016.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-6) z 6 » następne