Serwis informacyjny
Rodzina Atomickich przekonała do siebie Polaków
Data dodania: środa, 30 listopada 2022, autor: nuclear.pl
W ciągu ostatnich tygodni o energetyce jądrowej w Polsce mówi się bardzo dużo. Ma to związek zarówno z realizacją Programu polskiej energetyki jądrowej, jak również z trwającą w jego ramach kampanią edukacyjno-informacyjną Ministerstwa Klimatu i Środowiska: „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”. Realizowane działania adresowane są zarówno do ogółu społeczeństwa, jak również do społeczności lokalnych z lokalizacji wskazanych w PPEJ, jak preferowane do budowy drugiej elektrowni jądrowej.
W ramach działań ogólnopolskich, realizowane zostały działania marketingowe i informacyjne w TV, radio oraz Internecie. Polacy mieli możliwość zapoznania się ze spotami w radio i TV, jak również z edukacyjnymi audycjami i materiałami video zamieszczonymi na stronie kampanii i social mediach. Kampanię wspierali również influencerzy i popularyzatorzy nauki, którzy również na swoich kanałach dzielili się wiedzą na temat energetyki jądrowej.
Kampanię telewizyjną, radiową i digitalową wspierały również działania PR. Dotychczasowy zasięg zrealizowanych działań, to blisko 23 mln odbiorców.
Istotną częścią kampanii były również działania skierowane do przedstawicieli samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego i wielkopolskiego. W ich ramach przedstawiciele administracji samorządowej otrzymali materiały informacyjne, jak również mieli możliwość wzięcia udziału w dedykowanych im warsztatach. Dzięki ekspertom kampanii mieli możliwość jaka jest rola energetyki jądrowej w procesie dekarbonizacji polskiego sektora energetycznego oraz jak budowa tego rodzaju elektrowni może wpłynąć na lokalny biznes.
- Samorządy i społeczności lokalne to najważniejsze grupy społeczne związane z procesem budowy elektrowni jądrowej. Dlatego tak istotne jest dostarczenie im rzetelnej wiedzy związanej z całościowym procesem związanym z budową i funkcjonowaniem elektrowni jądrowej, która powstanie w ich sąsiedztwie, tak by świadomie mogli uczestniczyć w wyborze lokalizacji – powiedział Maciej Lipka, Narodowe Centrum Badań Jądrowych.
- Dzięki podjętym działaniom informacyjno-edukacyjnym polskie społeczeństwo ma możliwość zdobycia aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat energetyki jądrowej. Wierzę, że dzięki temu, uda się obalić wiele mitów, które narosły wokół tego źródła energii – mówi Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.