Serwis informacyjny

ME: Dr Józef Stanisław Sobolewski dyrektorem Departamentu Energii Jądrowej

Data dodania: wtorek, 22 marca 2016, autor: nuclear.pl

Jak poinformowało w komunikacie prasowym Ministerstwo Energii dr Józef Stanisław Sobolewski został dyrektorem Departamentu Energii Jądrowej. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Kubackiego, który był dyrektorem DEJ od lipca 2011 roku.

Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl
Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl

Dr Józef Sobolewski jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji w zakresie fizyki jądrowej oraz stypendystą Max-Planck Gesellschaft. Ukończył studia podyplomowe i doktorat na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji w Niemczech oraz szereg kursów z zakresu zarządzania i sprzedaży (FranklinCovey), w tym także Bachelor’s Program w Global Sales Institute w Dallas (USA).

W latach 1979-1982 był pracownikiem naukowym w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku, zwolniony z pracy za działalność związkową. W 1981 roku był współorganizatorem wyborów do rady pracowniczej IBJ.

W latach 1985-1993 był pracownikiem naukowym Instytutu Chemii Jądrowej Maksa Plancka w Moguncji, a następnie asystentem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji.

W latach 1993-2014 był pracownikiem korporacji związanych z rynkiem IT, Electronic Data Systems (EDS), a następnie Hewlett-Packard (HP). Zajmował stanowiska kierownicze związane z wdrożeniem systemów informatycznych, rozwojem biznesu oraz administracją sprzedaży szczególnie w centralnej i wschodniej Europie. Był odpowiedzialny za wdrożenie dużych systemów informatycznych w polskim sektorze elektroenergetycznym (PSE) i gazowniczym (PGNiG).

W latach 2014-2016 był zaangażowany w rozwój usług monitoringu sieci przesyłowych i dystrybucyjnych sektora elektroenergetycznego w oparciu o bezzałogowe systemy latające (drony).

Jest autorem szeregu artykułów w pismach naukowych, branżowych i gazetach codziennych oraz konsultantem dla sektora elektroenergetycznego i gazowniczego.


Podziel się z innymi


Komentarze