Serwis informacyjny

AREVA i EDF zacieśniają współpracę z lokalnym przemysłem

Data dodania: czwartek, 6 listopada 2014, autor: nuclear.pl

EDF i AREVA organizują dzisiaj w Katowicach kolejny "Dzień dla Dostawców" (Suppliers Day). Szósta edycja odbywa się przy udziale polskiego Ministerstwa Gospodarki oraz Konfederacji Lewiatan zrzeszającej polskich pracodawców prywatnych. Przy tej okazji zostanie podpisanych pięć nowych porozumień z polskimi przedsiębiorstwami (Energomontaż-Północ Gdynia Sp. z o.o., GEA Technika Cieplna Sp. z o.o., MEDCOM Sp. z o.o., PROCHEM S.A. i Remontowa S.A.). Otwierają one pole do przyszłej współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej.

Proponowane przez PGE lokalizacje elektrowni jądrowej, fot. Portal nuclear.pl
Proponowane przez PGE lokalizacje elektrowni jądrowej, fot. Portal nuclear.pl

Tego typu spotkania, które gromadzą każdorazowo blisko sto lokalnych przedsiębiorstw, pozwalają firmom EDF i AREVA budować szeroką sieć dostawców na potrzeby rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej. Postępowanie, w którym wybrany zostanie między innymi partner strategiczny programu, a także finansowanie i technologia, powinno zostać ogłoszone przez spółkę energetyczną PGE EJ 1 w 2015 roku.

- Sukces "Dnia Dostawców" oraz podpisanie nowych porozumień to dowody na to, że AREVA chce bazować na specjalistycznej wiedzy polskich firm i kontynuować działania w celu budowania zaplecza na polskim rynku. AREVA ma już w swojej sieci dostawców kilkadziesiąt polskich firm, z których około trzydzieści pracuje przy naszych projektach konstrukcyjnych w Europie i Chinach - powiedział Tarik Choho, Dyrektor Generalny AREVA ds. Handlowych. - Jesteśmy przekonani, że firmy z Katowic, ważnego ośrodka przemysłowego w Polsce, będą stanowić solidną bazę dla budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, a także dla naszych innych projektów na całym świecie.

- Współpraca z wysoko wykwalifikowanymi partnerami jest fundamentem przyszłego polskiego programu energetyki jądrowej. Dni Dostawców są dla nas okazją, aby dzielić się doświadczeniem i tym samym wzmacniać know-how polskiego przemysłu w tej dziedzinie. Są one istotne dla zagwarantowania długotrwałego bezpieczeństwa i wydajności przyszłych elektrowni, a zarazem przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki - powiedział Dominique Lagarde, Wiceprezes EDF ds. Inżynierii Jądrowej.

Tagi


Podziel się z innymi


Komentarze