Serwis informacyjny

Kolejna edycja programu stażowego Westinghouse dla studentów z Europy Środkowej i Wschodniej

Data dodania: piątek, 26 maja 2023, autor: nuclear.pl

Amerykańska firma Westinghouse Electric Company ogłosiła, iż w ramach drugiego programu letnich praktyk zaprosiła do swoich centrów inżynieryjnych w Pensylwanii i Południowej Karolinie studentów z Polski, Czech i Ukrainy.

Aby zapewnić możliwości stażu, Westinghouse współpracuje z uczelniami technicznymi we wszystkich trzech krajach. Do tegorocznej edycji programu zakwalifikowano piętnastu studentów z Polski, pięciu z Czech i czterech z Ukrainy.

W zeszłym roku w praktykach uczestniczyło 10 polskich studentów, na koniec stażu Westinghouse zaoferował pracę w pełnym wymiarze godzin wszystkim studentom, którzy ukończyli lub byli blisko ukończenia studiów.

- Westinghouse bardzo inwestuje w rozwój nowego pokolenia specjalistów ds. energii jądrowej i robimy to, zapewniając praktyczne możliwości, ramię w ramię z naszym światowej klasy zespołem — powiedział David Durham, prezes Westinghouse Energy Systems.

- Ten rozwijający się program stażowy buduje przyszłe grono talentów do wdrażania i wspierania ważnych inicjatyw związanych z czystą energią w regionie i na całym świecie - dodał.

Program zapewnia wyjątkowe doświadczenie edukacyjne z uznanymi w branży profesjonalistami w zakresie projektowania i wsparcia działających reaktorów na całym świecie.

Fot. Westinghouse


Podziel się z innymi


Komentarze