Serwis informacyjny

Nabory do programu stypendialnego MAEA im. Marii Skłodowskiej-Curie

Data dodania: środa, 30 września 2020, autor: nuclear.pl

Do 11 października 2020 roku można składać wnioski do programu stypendialnego MAEA im. Marii Skłodowskiej-Curie przeznaczonego dla kobiet-naukowców prowadzących badania w dziedzinach jądrowych. Program, noszący imię wybitnej polskiej noblistki, ma na celu wsparcie kobiet w rozwijaniu swoich umiejętności w nauce, technologii, inżynierii czy badaniach podstawowych.

Program Stypendialny, który jest inicjatywą nowego Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaela Mariano Grossiego, został ogłoszony 9 marca 2020 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w MAEA.

Program stypendialny:

  1. adresowany jest do studentek z państw członkowskich IAEA, w tym Polski,
  2. ma na celu inspirowanie i wspieranie obecności młodych kobiet w rozwijaniu swoich umiejętności w karierze naukowej i technicznej,
  3. zachęca kobiety do wybierania kariery w dziedzinie energii jądrowej, zakwalifikowanym uczestniczkom pozwoli na odbycie studiów magisterskich w jednej z akredytowanych w programie uczelni w wybranym kraju,
  4. przewiduje również odbycie stażu w IAEA w czasie od 6 do 12 miesięcy.
MAEA przewiduje, że w ramach programu stypendystki będą mogły uzyskać wsparcie finansowe studiów do wysokości 10 tys. euro rocznie. Obecnie planowane jest udzielanie maksimum 100 stypendiów rocznie, przy czym dokładna liczba stypendiów będzie zależała od dostępnych funduszy. Obecnie planowany budżet programu stypendialnego wynosi 4-6 milionów euro rocznie.


Podziel się z innymi


Komentarze