poprzednie « wiadomości (2031-2040) z 3828 » następneW dniu 23.02.2016 roku z inicjatywy Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej oraz Komitetu Obywatelskiego "TAK dla Atomu w Gminie Choczewo" odbyła się w Sejmie konferencja „Energetyka Jądrowa i jej znaczenie dla Polski oraz dla Pomorza”.
czytaj więcejW czwartek, 18 lutego 2016 roku Narodowe Centrum Badań Jądrowych gościło przedstawicieli brytyjskich firm sektora jądrowego oraz pracowników działów handlowych ambasad brytyjskich z krajów Europy Środkowej i Bałkanów.
czytaj więcejJak szerokie jest pojęcie energii, tak szeroka jest dyskusja na jej temat. Czy możemy mówić o bezpieczeństwie energetycznym w Polsce? Czy może nastąpić dekarbonizacja gospodarki? Jak nowelizacja ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakościg paliw wpłynie na ten obszar? To tylko nieliczne pytania, które padają podczas rozmów najwybitniejszych przedstawicieli rynku energetycznego w Polsce. Okazję na udzielenie odpowiedzi i debatę nad coraz to nowymi kwestiami związanymi z tym sektorem będą mieli uczestnicy XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER, która odbędzie się 13 i 14 kwietnia 2016 r., w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem konferencji jest MM Conferences S.A.
czytaj więcejMinisterstwo Energii informuje, że sugestia o rezygnacji z planu budowy elektrowni jądrowej zawarta w artykule pt. „Atom idzie w odstawkę” opublikowanym 12 lutego 2016 r. w serwisie rp.pl nie odpowiada faktom, m.in. odnoszącym się do przywołanej decyzji o likwidacji stanowiska „Pełnomocnika do spraw polskiej energetyki jądrowej”. Opisana w tekście decyzja jest uporządkowaniem dotychczasowego systemu prawnego.
czytaj więcejcire.pl |
poniedziałek, 15 lutego 2016 Rząd zamierza zlikwidować nieobsadzone od prawie dwóch lat stanowisko pełnomocnika ds. energetyki jądrowej - donosi "Rzeczpospolita".
czytaj więcejPGE EJ1, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, odrzuciła jedną z trzech wstępnie zakładanych lokalizacji obiektu. Inwestor zdecydował o wycofaniu się z pomysłu budowy elektrowni w Choczewie.
czytaj więcejJeśli chodzi o promieniowanie, obecni mieszkańcy Fukushimy są całkowicie bezpieczni. Otrzymują oni niemal identyczne dawki promieniowania, jak mieszkańcy Polski, Francji czy Białorusi. Pokazały to badania, w których udział brali uczniowie z Japonii i Europy.
czytaj więcejGminy Choczewo, Gniewino oraz Krokowa, dzięki uruchomionemu w listopadzie przez Spółkę PGE EJ 1 Programowi Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, otrzymały środki finansowe o łącznej wartości 1,2 mln zł. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na realizację projektów związanych z rozwojem infrastruktury i poprawą bezpieczeństwa.
czytaj więcejMożliwości rozwoju polsko-węgierskiej współpracy w obszarze energetyki w tym energetyki jądrowej to główne tematy spotkania wiceministrów w Ministerstwie Energii Andrzeja J. Piotrowskiego i Michała Kurtyki z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Narodowego Węgier, Andrasem Aradszkim. Rozmowy, w których udział wziął również ambasador Węgier w Polsce dr. Ivan Gyurcsik, odbyły się 13 stycznia 2016 r. w Warszawie.
czytaj więcejKonkursy dla studentów, doktorantów i kadry naukowej, spotkania z ekspertami przybliżającymi różne aspekty energetyki jądrowej, to niektóre elementy ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego ATOM DLA NAUKI. We wtorek rozpoczęła się jego trzecia edycja.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (2031-2040) z 3828 » następne