Konferencje, seminaria

European Nuclear Young Generation Forum

W imieniu organizatorów, Fundacja nuclear.pl będąca patronem tego wydarzenia, zaprasza na konferencję:


European Nuclear Young Generation Forum
8–12 maja 2023, Centrum Energetyki AGH, Kraków, ul. Czarnowiejska 36


Konferencję organizuje European Nuclear Society oraz Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego. ENYGF odbywa się co dwa lata i jest międzynarodowym wydarzeniem integrującym europejskie młode osoby związane z branżą jądrową oraz przemysł. Wydarzenie obejmuje przemówienia, sesje panelowe, interaktywne warsztaty, wizyty techniczne, prezentacje naukowe i badawcze, a także formalne i nieformalne nawiązywanie kontaktów. Jest to szansa dla młodych specjalistów i specjalistek w dziedzinie energetyki jądrowej na zaistnienie na arenie światowej i ułatwia dzielenie się najlepszymi praktykami, transfer wiedzy oraz budowanie sieci profesjonalnych kontaktów. Dla biznesu jądrowego jest to z kolei szansa na prezentację swoich atutów oraz przyciągnięcie najlepszych przyszłych pracowników i pracowniczek.

W programie kilkadziesiąt prezentacji naukowych z całego świata, a także panele podczas których specjaliści i specjalistki z branży jądrowej i nauki omówią najważniejsze dla sektora zagadnienia, wśród tematów będą:
  • Transformacja energetyczna
  • Neutrony dla postępu i medycyny
  • Komunikacja i edukacja
  • Przyszłość technologiczna sektora jądrowego
  • Rola mobilności w rozwoju kariery w branży jądrowej
  • Badania nad syntezą termojądrową
Oprócz tego sieciowanie, a także tematyczne warsztaty mentoringowe, energetyczne i komunikacyjne oraz wizyty studyjne. Konferencji towarzyszy organizowany przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej kurs Nuclear Energy Management School. Patronem wydarzenia jest Fundacja nuclear.pl. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

https://enygf.org/
https://www.linkedin.com/company/enygf
http://www.facebook.com/enygf2023