Konferencje, seminaria

II Akademickie Forum Energii Jądrowej

Katedra Energetyki Jądrowej Wydziału Energetyki i Paliw AGH wraz z Kołem Naukowym Energetyków Jądrowych „Uranium” zapraszają do udziału wAkademickim Forum Energii Jądrowej
17-19 maja 2017, Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków

Podczas tegorocznego wydarzenia poruszymy kwestie związane z technologiami oraz nowościami w energetyce jądrowej, wykorzystaniem w medycynie, prawem atomowym, a także ekonomicznymi, ekologicznymi oraz społecznymi aspektami energetyki jądrowej. AFEJ skierowane jest do studentów kierunków związanych z energetyką i fizyką jądrową, członków kół naukowych oraz miłośników tej tematyki z całej Polski.

W programie przewidziano m.in.:
  • wykłady prelegentów,
  • warsztaty,
  • debatę ekspercką,
  • prezentacje studenckich kół naukowych,
  • sesję posterową,
  • debatę oksfordzką, w której wezmą udział studenci

Rekrutacji należy dokonać pod adresem internetowym.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Forum oraz wydarzenia na Facebooku, gdzie udostępniane będą kolejne informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/afej.agh, http://www.afej.agh.edu.pl/.

W celu promocji i rozwoju zainteresowania tematyką energetyki jądrowej w środowisku akademickim, organizatorzy zaplanowali także dwa konkursy: na najlepszy artykuł na temat energetyki jądrowej oraz na najlepszy poster. Uczestnikami mogą być studenci oraz doktoranci polskich uczelni oraz instytutów i jednostek naukowo-badawczych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 maja 2017 r. Laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia wraz z pracą konkursową należy przesyłać do 10 maja br. na adres afej@agh.edu.pl.