Konferencje, seminaria

Panel "Czy atom nas wyzwoli? Perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Polsce"

Niniejszym w imieniu organizatora Studenckiego Koła Naukowego Energetyki w Szkole Głównej Handlowej mamy zaszczyt zaprosić Państwa na panel dyskusyjny dotyczący przyszłości polskiej energii jądrowej pod tytułem

"Czy atom nas wyzwoli? Perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Polsce"
13 grudnia 2012 roku o godz. 13.30, SGH, sala 3c, ul. Madalińskiego, Warszawa

W debacie udział wezmą przedstawiciele:
  • Polskiej Agencji Atomistyki,
  • Ministerstwa Gospodarki,
  • PGE,
  • Partii Zielonych,
  • Instytutu na rzecz Ekorozwoju
  • SEREN.
Polskie społeczeństwo wciąż bardzo mało wie na temat technologi jądrowej co sprawia, że jest ona postrzegana jako bardzo skomplikowana i niebezpieczna. W tym wypadku narodowy dialog czy publiczne dyskusje są sprawą priorytetową, by ten niezmiernie ważny temat społeczeństwu przybliżyć. Polityka energetyczna polski zakłada w kolejnych latach dywersyfikacje źródeł energii, w tym inwestycje w pierwszą polską elektrownię jądrową, jak i budowę terminalu LPG. Realny plan budowy elektrowni jądrowej oraz brak pełnej akceptacji społeczeństwa co do jego realizacji wymusza przeprowadzenie rzetelnej edukacji na temat atomu.

Chcielibyśmy przybliżyć tematykę energii jądrowej studentom SGH, którzy nie są pewni co do słuszności takiej inwestycji w Polsce. Naszym zdaniem debata pomoże rozwiać ich wątpliwości. Tym bardziej, że Polska wiąże przyszłość energetyczną z energią atomową, a dobrze wiemy ze przyszłość należy do dzisiejszych studentów, którzy powinni posiadać wiedzę na temat kluczowy w ich przyszłym życiu.

Zapraszamy