Serwis informacyjny - Tagi: Framatom

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne

Amerykanie i Francuzi dostarczą paliwo do Temelina

Czeski koncern energetyczny ČEZ poinformował, iż amerykańska firma Westinghouse i francuska firma Framatome wygrały przetarg na dostawcę zestawów paliwowych do Elektrowni Jądrowej Temelín. Dostawy będą realizowane od 2024 roku i potrwają około 15 lat. Wartość kontraktu jest rzędu miliardów koron.
czytaj więcej

Framatom i Rosatom z nową umową strategiczną

Podczas czwartej edycji Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego WNE (ang. World Nuclear Exhibition), która miała miejsce w zeszłym tygodniu w Paryżu, francuska firma Framatome i rosyjska państwowa korporacja jądrowa Rosatom podpisały nową umowę o współpracy strategicznej, która poszerza działania firm w zakresie rozwoju technologii wytwarzania paliwa oraz systemów AKPiA.
czytaj więcej

Studia "Nuclear Power Engineering" na Politechnice Wrocławskiej

Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej uruchamia nową specjalność na studiach magisterskich. Nuclear Power Engineering to trzy semestry wykładów, laboratoriów i zajęć – w języku angielskim – przygotowujących do pracy w sektorze energetyki jądrowej. Studenci mogą też liczyć na wycieczki naukowo-dydaktyczne w elektrowniach jądrowych i wykłady zaproszonych gości z czołowych koncernów energetycznych i zagranicznych uczelni.
czytaj więcej

Francja powalczy o polski atom

Zainteresowanie udziałem w projekcie budowy polskich elektrowni jądrowych zostało wyrażone podczas pierwszego spotkania polsko-francuskiego komitetu ds. energetyki jądrowej , które miało miejsce w Ministerstwie Klimatu w poniedziałek, 14 września 2020 roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne