Serwis informacyjny

Zakończyło się European Nuclear Young Generation Forum w Krakowie

Data dodania: piatek, 12 maja 2023, autor: nuclear.pl

Wczoraj zakończyła się oficjalna część konferencji European Nuclear Young Generation Forum w Krakowie, której nasz portal miał przyjemność być patronem medialnym. Dzisiaj uczestnicy mają jeszcze okazję zwiedzić Centrum Cyklotronowe Bronowice oraz Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

W konferencji uczestniczyło ponad 300 osób z ponad 30 krajów, zaprezentowane zostało ponad 70 publikacji badawczych dotyczących energetyki jądrowej. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w licznych panelach tematycznych oraz warsztatach. Po sesjach wspaniale się bawili i pomimo tego większość miała energię do codziennego, porannego wstawania!

Dziękujemy organizatorom z Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, którzy pod wodzą Anny Talarowskiej zorganizowali konferencję, mamy nadzieję spotkać się za 2 lata na ENYGF 25 w Chorwacji.

Z przyjemnością informujemy też, że aż w dwóch panelach: o roli reaktorów badawczych w nauce i ochronie zdrowia oraz o przekazywaniu wiedzy udział wzięli związani z nami eksperci – dr inż. Paweł Gajda oraz Maciej Lipka.


Podziel się z innymi


Komentarze