Serwis informacyjny

Westinghouse dokonuje nabycia brytyjskiej Inspection Consultants Limited

Data dodania: czwartek, 9 stycznia 2020, autor: nuclear.pl

Firma Westinghouse Electric Company ogłosiła nabycie Inspection Consultants Limited (InCon), wiodącego brytyjskiego dostawy usług badań i inspekcji. Nabycie to poszerza możliwości Westinghouse w zakresie obsługi istniejącej floty jądrowej, a także świadczenia usług inspekcji na rzecz klientów spoza branży nuklearnej.

Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl
Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl

Transakcja ta poszerza zakres usług badań i inspekcji zakładów produkcyjnych Westinghouse i zwiększa możliwości firmy w zakresie rosnących potrzeb klientów co do inspekcji i napraw w całej Europie.

- Z dumą świadczymy usługi na rzecz klientów na całym świecie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i w Europie, zapewniając im najwyższy poziom inspekcji. Włączenie InCon do portfolio jeszcze zwiększa nasze możliwości w tej specjalistycznej branży - skomentował Tarik Choho, prezes działu elektrowni w Westinghouse na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - Witamy specjalistów z InCon w naszym zespole. Ich doświadczenie jeszcze wzmocni możliwości Westinghouse w zakresie świadczenia usług kontroli działających elektrowni i ulepszy możliwości firmy co do reakcji na rosnące potrzeby klientów co do inspekcji i napraw w całej Europie - dodał prezes.

Od ponad dwudziestu pięciu lat firma InCon zapewnia pełen wachlarz usług kontroli nieniszczących na rzecz klientów w wielu branżach. Jako akredytowany przez UKAS organ inspekcji typu A oraz uznana organizacja zewnętrzna (RTPO) InCon posiada zakłady w Ellesmere Port i Weston Super Mare, które także objęte zostaną nabyciem.

- Z radością dołączamy do Westinghouse i wnosimy nasze dogłębne zrozumienie usług inspeksyjnych do istniejącego portfolio firmy - skomentował Paul Whitfield, dyrektor zarządzający InCon.

Westinghouse Electric Company to pionier na rynku energii jądrowej i wiodący dostawca produktów i technologii na potrzeby elektrowni jądrowych na całym świecie. Firma Westinghouse dostarczyła pierwszy na świecie kometcyjny reaktor wodny ciśnieniowy do EJ Shippingport w Pensylwanii w USA uruchomionej w 1957 roku. Obecnie technologia Westinghouse działa u podstaw mniej więcej połowy elektrowni jądrowych na świecie a firma jest postrzegana również jako lider dla Polskiego Programu Energetyki Jądrowej. Zaprojektowany przez firmę Westinghouse reaktor AP1000 to jedna z technologii rozważanych w kontekście rozwoju polskiej energetyki jądrowej.


Podziel się z innymi


Komentarze