Serwis informacyjny - Tagi: USA

poprzednie « wiadomości (1-5) z 5 » następne

Perry: Projekt Vogtle jest „niezwykle ważny”

Amerykański Departament Energii (DOE) sfinalizował gwarancje pożyczek federalnych w wysokości 3,7 mld USD na kontynuację budowy bloków Vogtle EJ 3 i 4 - poinformował sekretarz ds. energii Rick Perry podczas wizyty na placu budowy EJ Vogtle w pobliżu Waynesboro w stanie Georgia. Podczas wizyty Perry był świadkiem umieszczenia górnej kopuły budynku reaktora bloku nr 3, co oznacza, że ​​wszystkie moduły i duże elementy zostały umieszczone wewnątrz obudowy.
czytaj więcej

Pierwsze posiedzenie dialogu strategicznego pomiędzy Polską i USA w dziedzinie energii

W poniedziałek, 11 marca br. w Houston delegacje rządu Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnictwem Piotra Naimskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki pod przewodnictwem Ricka Perry’ego, Sekretarza do spraw Energii, zainaugurowały strategiczny dialog w dziedzinie energii, zapowiedziany w podpisanym dnia 9 listopada 2018 roku w Warszawie Memorandum o współpracy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki.
czytaj więcej

Czysta i bezpieczna energia

1300 elektrowni w ciągu 20 lat to plany amerykańskiego sektora energetycznego, jako sposób na opanowanie ewentualnych kryzysów, podobnych do ostatniego, który miał miejsce w USA w maju. Część tych elektrowni będą z pewnością stanowiły te, które produkują energię jądrową - to zaspokoi szóstą część popytu na energię w Stanach Zjednoczonych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-5) z 5 » następne