Serwis informacyjny

poprzednie « wiadomości (1-10) z 2347 » następne

Francja powalczy o polski atom

Zainteresowanie udziałem w projekcie budowy polskich elektrowni jądrowych zostało wyrażone podczas pierwszego spotkania polsko-francuskiego komitetu ds. energetyki jądrowej , które miało miejsce w Ministerstwie Klimatu w poniedziałek, 14 września 2020 roku.
czytaj więcej

Dni otwarte w KSOP

W dniu 19 września 2020 roku na terenie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie organizowany jest przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Dzień Otwarty.
czytaj więcej

Michał Kurtyka podczas panelu WNA: Energetyka atomowa jest szansą dla polskiego przemysłu

Minister klimatu, Michał Kurtyka wziął udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez World Nuclear Association. Panel poświęcony był omówieniu metod, przy pomocy których poszczególne kraje chcą ożywić gospodarkę, stworzyć nowe miejsca pracy w procesie wychodzenia z kryzysu przy założeniu budowy zielonej gospodarki i zrównoważonego systemu energetycznego.
czytaj więcej

MK: Polityka energetyczna Polski do 2040 roku

Ministerstwo Klimatu przedstawiło dziś założenia do nowego projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Dokument strategiczny wskazuje kierunki, w których zmierzać będzie polski sektor energetyczny. PEP2040 będzie kompasem dla przedsiębiorców, samorządów i obywateli w zakresie transformacji polskiej gospodarki w kierunku niskoemisyjnym.
czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec Prób Jądrowych

Po odzyskaniu niepodległości w 1991 roku Kazachstan zrezygnował z czwartego na świecie co do niszczycielskiej mocy arsenału broni jądrowej odziedziczonego po Związku Radzieckim, a w dniu 29 sierpnia 1991 roku zamknął poligon atomowy w Semipałatyńsku, co stało się najbardziej znaczącym wkładem we wzmocnienie reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 2347 » następne