Serwis informacyjny - Tagi: Ukraina

poprzednie « wiadomości (1-7) z 7 » następne

EBOR: Czarnobyl a wysoka kultura bezpieczeństwa jądrowego

- Mini-serial HBO/Sky "Czarnobyl" jest dosadnym przypomnieniem ogromu wypadku, który zniszczył blok 4 w 1986 roku. Wyraźnie przypomina ból i cierpienie ludzi, w szczególności tych, którzy próbowali zająć się konsekwencjami wypadku w pierwszych kilku dniach i tygodniach od katastrofy. Ale "Czarnobyl" wyraźnie podkreśla również, jak kult tajemnicy i posłuszeństwa przyczynił się do wypadku i utrudniał wysiłki z uporaniem się z jego następstwami - przekonuje Balthasar Lindauer, dyrektor departamentu bezpieczeństwa jądrowego EBOR.
czytaj więcej

Energia jądrowa w Europie

Rosja, będąca na drugim miejscu w Europie pod względem ilości elektryczności pochodzącej z elektrowni jądrowych w 2001 roku wytworzyła aż 134,9 TWh w 29 elektrownaich, o 3,3% więcej niż w 2000 roku (130,6 TWh). Udział energii jądrowej w całkowitej produkcji elektryczności wzrósł z 14,9% w 2000 roku do 15,4% w 2001 roku. Średni wskaznik wykorzystania mocy elektrowni wyniósł 70,3% w 2001 roku w porównaniu z 69,1% w roku 2000. Aż 1,2 TWh energii elektrycznej wyprodukowanej przez rosyjskie elektrownie jądrowe w 2001 roku zostało wyeksportowane do Finlandii.
czytaj więcej

Radioaktywny wyciek w ukraińskiej elektrowni jądrowej

W ukraińskiej elektrowni jądrowej w Chmielnickim doszło do wycieku radioaktywnej wody, który, jak podały w niedzielę ukraińskie władze, zahamowano. Wyciek wykryto w sobotę rano przy rurze, którą przepływa woda z reaktora do systemu oczyszczającego - poinformował rzecznik Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-7) z 7 » następne