Serwis informacyjny - Tagi: Rosja

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne

W elektrowni jądrowej Kursk-2 przed terminem rozpoczęła się budowa drugiego w Rosji bloku energetycznego WWER-TOI

W dniu 15 kwietnia 2019 roku na placu budowy Elektrowni Jądrowej Kursk-2, rozpoczęto betonowanie płyty fundamentowej budynku reaktora bloku 2. Zespół budowlańców wylał pierwszy metr sześcienny betonu, rozpoczynając prawie dwa tygodnie przed planem główne prace budowlane przy budowie drugiego z dwóch najpotężniejszych i najbardziej nowoczesnych bloków energetycznych w Rosji wyposażonych w reaktor generacji III+ WWER-TOI.
czytaj więcej

Ecol Sp. z o.o. dla energetyki jądrowej

Spółka z Rybnika od lat realizuje usługi serwisu olejowo-smarowniczego między innymi dla energetyki i przemysłu. Ecol, jako jedna z polskich firm, wykonuje również specjalistyczne usługi w elektrowniach jądrowych w Czechach, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.
czytaj więcej

ROSATOM informuje o rozpoczęciu rozruchu jedynego na świecie pływającego bloku jądrowego

Pierwszy reaktor jedynej na świecie pływającej elektrowni jądrowej, Akademik Lomonosov, został włączony na 10% swojej mocy. Akademik Lomonosov jest obecnie zacumowany w zakładzie Atomflot (firma należąca do państwowej korporacji ROSATOM) w Murmańsku. Technicy ukończyli wszystkie niezbędne inspekcje i przeprowadzili wszystkie wymagane przed rozruchem próby odbiorowe.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne