Serwis informacyjny - Tagi: Czechy

poprzednie « wiadomości (1-10) z 23 » następne

Polska firma umacnia pozycję na rynku usług dla energetyki jądrowej

Firma Ecol z Rybnika przeprowadziła w kwietniu czyszczenie hydrodynamiczne oraz płukanie układów olejowych dwóch nowych turbogeneratorów bloku nr 3 w elektrowni jądrowej Mochovce na Słowacji. Usługa miała na celu przygotowanie nowych układów olejowych do pierwszego uruchomienia turbozespołów. Podobne prace zaplanowano jeszcze na ten rok przy bloku nr 4.
czytaj więcej

Ecol Sp. z o.o. dla energetyki jądrowej

Spółka z Rybnika od lat realizuje usługi serwisu olejowo-smarowniczego między innymi dla energetyki i przemysłu. Ecol, jako jedna z polskich firm, wykonuje również specjalistyczne usługi w elektrowniach jądrowych w Czechach, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.
czytaj więcej

Zadziałają lokalnie?

W Wiedniu odbyło się spotkanie w sprawie elektrowni atomowej w czeskim Temelinie. Obok kanclerza i ministrów zdrowia, spraw wewnętrznych oraz zagranicznych, uczestniczą w nim gubernatorzy i wysocy urzędnicy landów graniczących z Czechami. Są także przedstawiciele organizacji ekologicznych.
czytaj więcej

Energia jądrowa w Europie

Rosja, będąca na drugim miejscu w Europie pod względem ilości elektryczności pochodzącej z elektrowni jądrowych w 2001 roku wytworzyła aż 134,9 TWh w 29 elektrownaich, o 3,3% więcej niż w 2000 roku (130,6 TWh). Udział energii jądrowej w całkowitej produkcji elektryczności wzrósł z 14,9% w 2000 roku do 15,4% w 2001 roku. Średni wskaznik wykorzystania mocy elektrowni wyniósł 70,3% w 2001 roku w porównaniu z 69,1% w roku 2000. Aż 1,2 TWh energii elektrycznej wyprodukowanej przez rosyjskie elektrownie jądrowe w 2001 roku zostało wyeksportowane do Finlandii.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 23 » następne