Serwis informacyjny - Tagi: Czarnobyl

poprzednie « wiadomości (1-9) z 9 » następne

Grupa napromieniowani.pl rusza z czwartą akcją pomocową dla czarnobylskich samosiołów

Czarnobylska Strefa Zamknięta jest największym opuszczonym obszarem w Europie. W wyniku katastrofy w elektrowni jądrowej skażeniu uległ teren 146 000 km² na pograniczu Ukrainy, Białorusi oraz Rosji z którego przymusowo ewakuowano blisko 200 tysięcy ludzi. W efekcie tylko po stronie ukraińskiej opuszczono 96 miejscowości. Garstka ludzi zdecydowała się powrócić na swą rodzinną ziemię, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jak sami mówią: "tu się urodziłam i tu umrę". Było ich blisko 3000, ale do dziś przetrwało tylko kilkudziesięciu.
czytaj więcej

Seminarium „Geneza i przebieg awarii w Czarnobylu”

Komitet Energetyki Jądrowej Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej oraz Sekcja Energetyki Jądrowej Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego zapraszają na otwartą prelekcję pod tytułem GENEZA I PRZEBIEG AWARII W CZARNOBYLU, którą wygłosi dr inż. Marek Rabiński.
czytaj więcej

Seminarium "Czarnobyl - co dalej?"

W imieniu organizatorów KN Energetyków Jądrowych URANIUM, Czarnobylców oraz STREFAZERO.ORG zapraszamy na seminarium, podczas którego można dowiedzieć się co w ogóle oznacza "wysokie promieniowanie", jak wygląda dzisiaj Czarnobylska strefa wykluczenia oraz co będzie się działo w tym miejscu przez następne 100 lat.
czytaj więcej

Zakończyła się operacja łączenia Arkady

W dniu 24 lipca 2015 roku zakończyła się operacja łączenia wschodniej i zachodniej części nowego sarkofagu w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, tak zwanej "Arkady". Obie konstrukcje dzieliła odległość pół metra, jednak z uwagi na ogromne rozmiary i ciężar, cała operacja trwała kilka dni. Obecnie odstęp pomiędzy częściami głównych konstrukcji stalowych wynosi 20-30 mm.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-9) z 9 » następne