Serwis informacyjny

Westinghouse podpisał umowę nabycia działu cywilnych systemów i usług jądrowych Rolls-Royce’a

Data dodania: wtorek, 1 października 2019, autor: nuclear.pl

Firma Westinghouse Electric Company podpisała ostateczną umowę nabycia działu cywilnych systemów i usług jądrowych Rolls-Royce’a w Ameryce Północnej, tym samym rozbudowując międzynarodowe możliwości Westinghouse w zakresie cyfryzacji, usług inżynieryjnych, automatyzacji zakładów, systemów monitoringu, usług w terenie i produkcji.

Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl
Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl

- Tworzenie wartości dla klientów i wspieranie ich operacji jest głównym motorem działania Westinghouse. Nabycie działu Rolls-Royce'a rozbuduje nasze możliwości obsługi flot jądrowych przez większą obecność w tym kluczowym obszarze przy jednoczesnym dodaniu nowej oferty cyfrowej - skomentował Patrick Fragman, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Westinghouse. - Nabycie jest ważnym krokiem w naszej strategii rozwoju. Z przyjemnością przywitamy pracowników Rolls-Royce’a w Westinghouse - dodał Fragman.

Nabycie Rolls-Royceąa doprowadzi do:

  • rozbudowy usług Westinghouse w zakresie obsługi zakładów;
  • wzmocnienia działań firmy w zakresie innowacji cyfrowych w celu optymalizacji planowania i konserwacji dla klientów i zapewnienia rozwiązań inżynieryjnych maksymalizujących wydajność kosztową i zmniejszających ryzyko przestarzałości;
  • wsparcia międzynarodowej bazy klientów Westinghouse i Rolls-Royce’a przez rozbudowaną obecność i synergię między obiema firmami, co zaowocuje lepszą ofertą dla klientów i bogatszym doświadczeniem w usługach w terenie i automatyzacji zakładów;
  • umożliwienia dalszego rozwoju Westinghouse przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia na rynkach jądrowych w Ameryce Północnej i Europie.
Rolls-Royce prowadzi 11 zakładów w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii i USA.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom realizacji i pozyskania pozwoleń regulacyjnych.

Westinghouse Electric Company to pionier na rynku energii jądrowej i wiodący dostawca produktów i technologii na potrzeby elektrowni jądrowych na całym świecie. Firma Westinghouse dostarczyła pierwszy na świecie reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 roku do Shippingport w Pensylwanii w USA. Dziś technologia Westinghouse działa u podstaw mniej więcej połowy elektrowni jądrowych na świecie.


Podziel się z innymi


Komentarze