Serwis informacyjny

Państwowa Agencja Atomistyki wzięła udział w ćwiczeniu Patrol–18

Data dodania: poniedziałek, 22 października 2018, autor: nuclear.pl

Państwowa Agencja Atomistyki oraz ekipa dozymetryczna Prezesa PAA wzięły udział w ćwiczeniu Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania które odbyło się w dniach 16-18 października 2018 roku, pod kryptonimem Patrol-18.

Array
Array

Celem ćwiczenia było doskonalenie procedur uruchamiania systemów i ich pracy w ramach jednolitego Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. Dodatkowo w trakcie „Patrolu” ćwiczono zbieranie, przetwarzanie i wymianę informacji o skażeniach przez poszczególne resorty wchodzące w skład systemu, między innymi Państwową Agencję Atomistyki.

W ramach ćwiczenia sprawdzono również praktyczne działanie ekipy dozymetrycznej Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki w miejscu zdarzenia radiacyjnego. Jeden z epizodów ćwiczenia zakładał skażenie substancją promieniotwórczą pociągu pasażerskiego relacji Berlin - Warszawa.

W ćwiczeniu Patrol - 18 na terenie całego kraju uczestniczyło 3000 żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz pracowników zajmujących się problematyką zarządzania kryzysowego.

Ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń są przedsięwzięciem cyklicznym. W ramach ćwiczeń wypracowywane są oceny i analizy eksperckie, a także zalecenia co do dalszego postępowania, sprawdzenie procedur wymiany informacji i sposobu koordynacji działań prowadzonych przez poszczególne służby i instytucje.


Podziel się z innymi


Komentarze